צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  הגשת בקשה לגילוי מרצון לבעלי הכנסות בחו"ל

  הליך גילוי מרצון הוא מהלך כולל ומבורך שמדינת ישראל השיקה לפני כמה וכמה שנים ואשר מתחדש בשנת 2018. ההליך הוא חלק ממגמה עולמית בתחום המיסוי והמלחמה בהעלמות המס והוא מאפשר לישראלים לדווח על הכנסות לא מדווחות ואפילו על ביצוע עבירות מס, לשלם את מס האמת ולהימנע מאישום פלילי, קנסות והליכים משפטיים למיניהם.

  כדי לבצע הליך גילוי מרצון למי שיש לו הכנסות בחו"ל ולסגור את כל הקצוות הפתוחים והסיכונים המשפטיים העולים מכך, יש ראשית כל לבצע תהליך של הגשת בקשה לגילוי מרצון לבעלי הכנסות בחו"ל. בדיוק על כך נסביר במאמר הבא מבית משרד עו"ד בועז ראובן מומחה למיסים.

  הליך אנונימי והליך מקוצר

  גם עם חידוש הליך גילוי מרצון בראשית שנת 2018, הוא יכלול הליך אנונימי המאפשר לברר את חוב המס מבלי להזדהות ולפני קבלת החלטה האם להגיש דיווח מלא ולשלם את המס המלא. בנוסף הוא יכלול גם הפעם הליך מקוצר שבמסגרתו ניתן לסגור את חוב המס בתוך 15 יום בלבד לחובות קטנים. בשני המקרים הנישום סוגר את חוב המס שלו מבלי שינוהל נגדו הליך פלילי כמובן.

  למי ההליך מתאים?

  גילוי מרצון מול רשות המיסים מתאים, באופן עקרוני ובסיסי, לכל מי שהוא אזרח ישראל שיש לו כסף או הכנסות שעליהם לא קיים דיווח לרשויות המס הישראליות, בארץ או בחו"ל – כאשר במקרים רבים מדובר על הכנסות מחו"ל ועל כך אנו מדברים במאמר זה.

  הכנסות מחו"ל יכולות להיות מהחזקת חשבונות בנק במדינות זרות, השכרת נכס בחו"ל, הכנסות מעסק או עבודה בחו"ל וכיוצא באלו. אלו ההגדרות לגבי זהות הנישומים היכולים לבצע הגשת בקשה לגילוי מרצון לבעלי הכנסות בחו"ל:

  • עצמאים ובעלי עסקים אשר מנהלים ומבצעים עסקאות בחו"ל, ללא דיווח לרשויות המס בישראל
  • משקיעים פיננסיים הפועלים בחו"ל ישירות ולא מדווחים על פעילותם והכנסותיהם מכך
  • אנשים המחזיקים נדל"ן בחו"ל, מקבלים הכנסות בגין נכסים אלו ולא מדווחים על כך
  • מי שעובדים בחו"ל ולא מדווחים על הכנסות אלו
  • אנשים המחזיקים חשבונות בנק בחו"ל – מכל סיבה שהיא
  • אנשים שקיבלו ירושות בחו"ל שלא הועברו לישראל או דווחו בישראל – בדמות נכסים או כספים

  הגדרות הליך גילוי מרצון קובעות כי ביצוע ההליך ע"י הנישום יהיה אכן כנה מבחינת הדיווח ובתום לב. ההליך רלוונטי לגבי עבירות מס מהותיות בכל הקשר של מערכת המס הישראלית: מס הכנסה, מע"מ, מיסי קנייה, מיסוי ני"ע, מיסוי מקרקעין וכו'.

  הגשת בקשת גילוי מרצון מוקדם, לפני שיהיה מאוחר מדי!

  חשוב להדגיש כי כמו שיש את אלו שהליך גילוי מתאים להם, יש גם את אלו ש"איחרו את הרכבת" ואינם יכולים להגיש בקשה. לכן בהחלט מומלץ ורצוי להיכנס לתהליך מבעוד מועד ולפני שרשויות המס "עולות" עליכם. ההליך הוא הליך גילוי, קרי אתם מגלים מיוזמתכם ובתום לב לרשויות המס על הכנסות לא מדווחות – לכן אם לרשות המיסים יש כבר מידע עליכם לגבי העלמת הכנסות, לא תוכלו להיכנס להליך הגילוי מרצון!

  אם לרשות המיסים יש כבר מידע עליכם בנוגע להכנסות בחו"ל, אם הגשתם בעבר בקשת גילוי מרצון, אם אתם נמצאים תחת חקירת מס, אם ביצעתם עבירות מס בעבר, אם קיבלתם טופס 5329 מרשות המיסים – אתם אינכם זכאים להיכנס לתכנית גילוי מרצון ומסלול הפעולה המשפטי שלכם שונה. כך גם לגבי מקרים פרטניים ומוגדרים אחרים. אם יש לכם ספק, פנו היום אלינו במשרד עו"ד בועז ראובן. ישנם מקרים בהם ניתן להמיר הליך פלילי בתשלום כופר, גם בגין עבירות מס מהותיות.

  הגשת הבקשה בפועל

  כפי שניתן להבין, הגשת בקשה לגילוי מרצון לבעלי הכנסות בחו"ל הינה מורכבת וכוללות המון נתונים ומידע שרשות המיסים דורשת. רק בקשות מלאות, מפורטות ותקניות תטופלנה ותאושרנה. אי לכך בהחלט ניתן לקבוע כי קריטי לקבל ליווי מתאים ממומחים בתחום, המומחים של משרד עו"ד בועז ראובן!

  הבקשה עצמה כוללת הרבה בירוקרטיה ומילוי טפסים שחייבים להיות מלאים ומדויקים. כמו כן יש לצרף לבקשה מסמכים שונים ורבים מחו"ל ומישראל. חלק מההגדרות המרכזיות של הליך גילוי מרצון הוא שהדיווח על ההכנסות חייב להיות מלא לגמרי מבחינת דיווח ההכנסות כדי שהבקשה תאושר וניתן יהיה לסגור את חוב המס ללא אישום פלילי והליך משפטי, כדי להבטיח זאת אתם צריכים לשתף פעולה באופן מלא וגם לאפשר למומחה בתחום להכין את הבקשה ולנהל את התהליך ביד מכוונת.

  כאמור, הגשת בקשה לגילוי מרצון לבעלי הכנסות בחו"ל יכולה להיעשות באופן אנונימי כדי להבין מה גובה החוב לפני החשיפה בפני רשויות המס. זהו יתרון מהותי למי שיש לו הכנסות גבוהות מאוד בחו"ל.

  שימו לב שנוהל גילוי מרצון מתפרסם בכל פעם לתקופת זמן מוגבלת, לכן בהחלט רצוי להיכנס לתהליך מוקדם, לבצע אותו באופן המסודר ואשר שומר על האינטרסים שלכם ולתת לעצמכם שקט נפשי לעתיד.

   דילוג לתוכן