צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  גילוי מרצון

  רשות המיסים הודיעה כי נוהל גילוי מרצון הושק מחדש והינו תקף עד סיום שנת 2019.

  ההליך מציע אפשרות מצוינת, ריאלית ויעילה במיוחד להכשרת כספים ונכסים בלתי מדווחים, להימנע מהסתבכות בעבירות מס והעונשים הקשורים אליהן
  וכמו כן לקבל ראש שקט שענייני המס שלכם מוסדרים, רשמיים וחוקיים.

  הנוהל הוא מהלך מבורך של רשות המיסים ומדינת ישראל, כאשר הוא תולדה של שינויים רבים ברגולציה הפיננסית המקומית והבינלאומית ושל שינוי בתפיסה הציבורית לגבי הימנעות מתשלום מס אמת.

  משרד עו"ד בועז ראובן מומחה למיסים ומציע ניסיון עשיר ומוצלח בהליכי גילוי מרצון.

  הנוהל החדש הוכרז בדצמבר 2017 בהוראת שעה ותוקפו נקבע לשנתיים עד לסיום שנת 2019. מאז ועד היום היא לא חודשה, זאת למרות שזכתה לפופולריות רבה והביאה להכנסות של מיליארדי שקלים לקופת המדינה.

  יחד עם זאת, אם אתם נישומים, עוסקים או  בעלי עסקים יחידים כדאי לבדוק האם יש לכם חוסרים בתשלומי המס  או שאתם סבורים שעברתם על חוקי המיסים רצוי להתחיל בהקדם מהלכים להגשת בקשות לגילוי מרצון על מנת לתקן את הדיווחים ולדווח נתוני אמת מתוקנים.

   

  נוהל גילוי מרצון

  מהותו של נוהל גילוי מרצון

  הנוהל החדש לגילוי יזום מעניק הזדמנות לפתיחת דף נקי וחדש בחיים מבחינת מיסוי.

  הנוהל מכשיר נכסים, כספים והכנסות מהארץ ומחו"ל שלא דווחו לרשויות המס, כאשר בקשות מאושרות מאפשרות לשלם את מס האמת הנדרש ולהימנע לחלוטין מהליך פלילי ומהטלת עונשים נוספים על הנישום.

  היתרון המרכזי והחשוב ביותר של הליך זה הוא בכך שהוא מאפשר להסדיר דברים שהם בפועל עבירות מס, ללא קנסות כבדים, ללא עונשי מאסר, ללא רישום פלילי וללא כל הליך משפטי נוסף מעבר לאישור הבקשה ותשלום מס האמת.

  שיטת המיסוי בישראל היא אישית ולא גיאוגרפית, לכן בפועל אזרח ישראלי חייב לדווח לרשות המיסים על כל נכסיו והכנסותיו, מכל סוג ומכל מקום בעולם.עידן מקלטי המס והחזקת הנכסים בחו"ל כפי שהיה קיים בעבר, הסתיים והמציאות הרגולטורית בעולם כיום מציפה אפילו יותר את הערך הרב בכניסה מוקדמת להליך.

  יחד עם זאת, על מנת לצלוח הליך זה על הצד הטוב ביותר חשוב להיעזר בשירותי עו"ד מומחה, כפי שמציע משרדנו המתמחה בדיני מיסים.

   

  מטרת הליך גילוי מרצון

  הניסיון של רשות המיסים להילחם בתופעת אי דיווח על הון כנדרש בחוק הובילה בשנים האחרונות למספר מהלכים ושינויים.
  אחד ממהלכים אלו הינו גילוי מרצון המעודד נישומים לדווח מרצונם ובאופן יזום אודות הון, נכסים והכנסות שלא דווחו כדין לרשות המיסים.

  בתמורה להודעה זו זוכים הנישומים בחיסיון מפני הליכים פליליים כנגדם, וכן זוכים להסדיר את תשלומי המס במישור האזרחי בתוספת של הקלה בריביות וקנסות ועוד שורה של תמריצים נוספים. בקשות אלו לדיווח יזום על ההון הינן מורכבות ומקיפות ועל מנת לזכות באישור לבקשה להליך זה ולבצעו על הצד הטוב והכדאי ביותר, חשוב לקבל ייצוג משפטי הולם של עורך דין מומחה לתחום.

   

  תבחר את המסלול שהכי מתאים לך

  חשוב לדעת כי הגשת בקשה אפשרית בשני מסלולים שונים, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שיש להכיר:

  • מסלול אנונימי - מאפשר פנייה אנונימית אל פקיד השומה ללא חשיפת פרטי הנישום עד לשלב בו שני הצדדים מגיעים להסכמה ולהסדר מקובל של הסדרת הנכסים ותשלום מס האמת. חשוב להכיר שנכון לשנת 2022 אין אפשרות להגשת נוהל גילוי מרצון אנונימי שהסתיים עם החלק הראשון של הוראת השעה שהסתיימה בסוף שנת 2018.
  • מסלול בהליך מקוצר ומהיר - מאפשר הגשת בקשה באופן גלוי ובדיקתה ואישורה תוך פרק זמן קצר מאוד. יחד עם זאת, מסלול זה רלוונטי לסכומי הון לא מדווחים שאינם עולים על שני מיליון שקלים ובהגבלה גם על גבוה ההכנסה החייבת. כמו כן, במסלול זה ההכנסות מדווחות ישירות אל פקיד השומה בדו"ח מס מתוקן ונדרשת בתשלום המס הנדרש תוך מקסימום עשרים יום.

  נקודה חשובה מאוד להבנה והבהרה היא:

  נוהל הגילוי פתוח וזמין רק לנישומים שאין נגדם הליכים אחרים של רשות המיסים ושאין לרשות מידע עליהם לגבי עבירות מס למיניהן.

  כך שיש חשיבות לכניסה מוקדמת ומושכלת להליך זה.

   

  שירותי משרדנו - עורך דין מומחה לגילוי מרצון

  משרדנו מספק מענה שלם עבור המעוניינים בהגשת בקשה להליך מול מס הכנסה. השירות כולל ייעוץ מקצועי, היערכות ותכנון נכון של הגשת הבקשה, בחירת מסלול, וניהול ההליכים מול רשות המיסים.
  כמו כן, שירותינו כוללים מתן חוות דעת לנוהל  עבור הכנסות מחו"ל, טיפול בהסדרים מול רשויות המיסים והארכת מועדי הבקשות.

  ליווי וייצוג של עו"ד מנוסה בהליכי גילוי מרצון ולדיני מיסים משפר משמעותית את הסיכויים לאישור הבקשה ולסיום מוצלח של התהליך. לשירותי עורך דין מקצועיים עבור הגשת בקשה. צרו קשר היום עם משרד עו"ד בועז ראובן לקבלת ייעוץ, הכוונה, סיוע וייצוג בנושא.

   דילוג לתוכן