צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  גילוי מרצון

  רשות המיסים הודיעה כי נוהל גילוי מרצון הושק מחדש והינו תקף עד סיום שנת 2019.

  נוהל גילוי מרצון מציע אפשרות מצוינת, ריאלית ויעילה במיוחד להכשרת כספים ונכסים בלתי מדווחים, להימנע מהסתבכות בעבירות מס והעונשים הקשורים אליהן וכמו כן לקבל ראש שקט שענייני המס שלכם מוסדרים, רשמיים וחוקיים. הנוהל הוא מהלך מבורך של רשות המיסים ומדינת ישראל, כאשר הוא תולדה של שינויים רבים ברגולציה הפיננסית המקומית והבינלאומית ושל שינוי בתפיסה הציבורית לגבי הימנעות מתשלום מס אמת. משרד עו"ד בועז ראובן מומחה למיסים ומציע ניסיון עשיר ומוצלח בהליכי גילוי מרצון.

  נוהל גילוי מרצון החדש הוכרז בדצמבר 2017 ותוקפו נקבע לשנתיים עד לסיום שנת 2019 – כך שניתן ורצוי להתחיל בהקדם מהלכים להגשת בקשות.

  מהותו של נוהל גילוי מרצון גילוי מרצון

  הנוהל החדש לגילוי מרצון מעניק הזדמנות לפתיחת דף נקי וחדש בחיים מבחינת מיסוי. הנוהל מכשיר נכסים, כספים והכנסות מהארץ ומחו"ל שלא דווחו לרשויות המס, כאשר בקשות מאושרות מאפשרות לשלם את מס האמת הנדרש ולהימנע לחלוטין מהליך פלילי ומהטלת עונשים נוספים על הנישום. היתרון המרכזי והחשוב ביותר של נוהל גילוי מרצון הוא בדיוק בכך שהוא מאפשר להסדיר דברים שהם בפועל עבירות מס, ללא קנסות כבדים, ללא עונשי מאסר, ללא רישום פלילי וללא כל הליך משפטי נוסף מעבר לאישור הבקשה ותשלום מס האמת.

  שיטת המיסוי בישראל היא אישית ולא גיאוגרפית, לכן בפועל אזרח ישראלי חייב לדווח לרשות המיסים על כל נכסיו והכנסותיו, מכל סוג ומכל מקום בעולם. עידן מקלטי המס והחזקת הנכסים בחו"ל כפי שהיה קיים בעבר, הסתיים והמציאות הרגולטורית בעולם כיום מציפה אפילו יותר את הערך הרב בכניסה מוקדמת להליך.

  יחד עם זאת, על מנת לצלוח הליך זה על הצד הטוב ביותר חשוב להיעזר בשירותי עו"ד מומחה, כפי שמציע משרדנו המתמחה בדיני מיסים.

  מטרת הליך גילוי מרצון

  הניסיון של רשות המיסים להילחם בתופעת אי דיווח על הון כנדרש בחוק הובילה בשנים האחרונות למספר מהלכים ושינויים. אחד ממהלכים אלו הינו גילוי מרצון המעודד נישומים לדווח מרצונם ובאופן יזום אודות הון, נכסים והכנסות שלא דווחו כדין לרשות המיסים. בתמורה להודעה זו זוכים הנישומים בחיסיון מפני הליכים פליליים כנגדם, וכן זוכים להסדיר את תשלומי המס במישור האזרחי בתוספת של הקלה בריביות וקנסות ועוד שורה של תמריצים נוספים. בקשות גילוי מרצון הינן מורכבות ומקיפות ועל מנת לזכות באישור לבקשה להליך זה ולבצעו על הצד הטוב והכדאי ביותר, חשוב לקבל ייצוג משפטי הולם של עורך דין גילוי מרצון.

  שירותי משרדנו

  משרדנו מספק מענה שלם עבור המעוניינים בהגשת בקשה להליך מול מס הכנסה. השירות כולל ייעוץ מקצועי, היערכות ותכנון נכון של הגשת הבקשה, בחירת מסלול, וניהול ההליכים מול רשות המיסים.  כמו כן, שירותינו כוללים מתן חוות דעת לנוהל גילוי מרצון עבור הכנסות מחו"ל, טיפול בהסדרים מול רשויות המיסים והארכת מועדי הבקשות.

  מסלולים:

  חשוב לדעת כי הגשת בקשה אפשרית בשני מסלולים שונים, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שיש להכיר:

  • מסלול אנונימי - מאפשר פנייה אנונימית אל פקיד השומה ללא חשיפת פרטי הנישום עד לשלב בו שני הצדדים מגיעים להסכמה ולהסדר מקובל של הסדרת הנכסים ותשלום מס האמת.
  • מסלול בהליך מקוצר ומהיר - מאפשר הגשת בקשה באופן גלוי ובדיקתה ואישורה תוך פרק זמן קצר מאוד. יחד עם זאת, מסלול זה רלוונטי לסכומי הון לא מדווחים שאינם עולים על שני מיליון שקלים ובהגבלה גם על גבוה ההכנסה החייבת. כמו כן, במסלול זה ההכנסות מדווחות ישירות אל פקיד השומה בדו"ח מס מתוקן ונדרשת בתשלום המס הנדרש תוך מקסימום עשרים יום.

  נקודה חשובה מאוד להבנה והבהרה היא שנוהל גילוי מרצון פתוח וזמין רק לנישומים שאין נגדם הליכים אחרים של רשות המיסים ושאין לרשות מידע עליהם לגבי עבירות מס למיניהן. כך שיש חשיבות לכניסה מוקדמת ומושכלת להליך זה.

  שירותי עורך דין מומחה לגילוי מרצון

  ליווי וייצוג של עו"ד מומחה לגילוי מרצון ולדיני מיסים משפר משמעותית את הסיכויים לאישור הבקשה ולסיום מוצלח של התהליך. לשירותי עורך דין מקצועיים עבור הגשת בקשה. צרו קשר היום עם משרד עו"ד בועז ראובן לקבלת ייעוץ, הכוונה, סיוע וייצוג בנושא.

   דילוג לתוכן