צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  הקמת חברות בחו״ל

  העולם כיום הרבה יותר מקושר, מחובר ונגיש – קביעה זו נכונה מאוד לגבי פעילות עסקית גלובלית. מציאות זו יוצרת במקרים רבים מאוד צורך או רצון לפתוח חברה בחו"ל. הקמת חברות בחו"ל נדרשת בסיטואציות רבות מאוד הקשורות למסחר בינלאומי, רגולציה, מיסוי, כניסה לשווקים חדשים וכיוצא באלו, כאשר באופן כללי מדובר על תהליכים עסקיים לגיטימיים ומקובלים מאוד. כדי לבצע בהצלחה ובאופן מושכל תהליך של הקמת חברה בחו"ל, חשוב מאוד להיעזר בייעוץ וליווי מקצועי של גורם מומחה בתחום, בדגש על דיני מיסים ומשפט בינלאומי.

  משרד עו"ד בועז ראובן מתמחה ספציפית במיסים ובמשפט בינלאומי, כולל פעילות ענפה וניסיון רחב במהלכים להקמת חברות בחו"ל, במגוון יעדים בינלאומיים. אנו מלווים אתכם לכל אורך התהליך ומיישמים את הידע שלנו בתחום כדי לספק לכם את התוצאה הסופית האופטימאלית והתאמה מלאה לצרכים ולדרישות שלכם.

  הקמת חברות בחו"ל – האם זה קשה כמו שנשמע?

  אנשים אשר מעוניינים לפתוח חברות בחו"ל (חברות Off Shore) מבינים ויודעים כי כיום מדובר בתהליך לא פשוט, הן מבחינת רגולציה והן מבחינה תפעולית ומשפטית. יחד עם זאת, עם הליווי והייצוג המתאים, התהליך יכול להיות הרבה יותר קל ממה שמדמיינים וגם הוא יכול להתנהל תוך הימנעות משגיאות יקרות ונפילה ל"בורות" משפטיים מול הרשויות בישראל.

  המציאות המשפטית, הטכנולוגית והתפעולית כיום מאפשרת בפועל לגורם המבקש לפתוח חברה בחו"ל לבצע את התהליך דרך גורם מייצג רשמי – לרוב עו"ד או רו"ח - מרחוק ובלי להכריח את המיוצג לצאת מגבולות מדינת ישראל!

  האם זה חוקי לפתוח חברה בחו"ל?

  בוודאי שכן! כאמור ישנם מקרים רבים ומגוונים המצריכים לפתוח חברה בחול או אשר יוצרים מצב בו משתלם יותר כלכלית לרשום חברה בתחום סמכות ושיפוט של מדינה זרה. כמובן שלאורך השנים בוצעו מהלכים כאלו גם מטעמים של התחמקות ממס ואפילו מטעמים פליליים אחרים, ואלו מקרים בהם המהלך הכולל אינו חוקי ומהווה חלק מסדרת פעולות לא תקינה. אך למרות זאת ולמרות  אווירה ציבורית שלילית מסוימת, בהחלט חוקי ולגיטימי לפתוח חברות בחו"ל כאשר הנסיבות מצריכות זאת וכאשר התהליך מבוצע בהתאם להגדרות החוק.

  כך למשל, הקמת חברות בחול כחלק מתכנון מס הוא מהלך לגיטימי, כל עוד הוא מבוצע באופן מסודר וחוקי ותוך דיווח מתאים לרשות המיסים הישראלית, בהתאם לנדרש ולנסיבות הפרטניות של המקרה.

  השלבים הנכללים בשירות הליווי של המייצג בפתיחת חברה זרה

  • סיוע בחשיבה ותכנון של אזור מתאים ומדינה רלוונטית לפתיחת החברה בחו"ל. תוך שיקולים רבים כמו הענף בו החברה פעילה, סקר שוק של אותו ענף באזורים שונים, בדיקת היצע וביקוש, דרישות רגולציה, מיסוי ועוד.
  • הליווי כולל טיפול ועיסוק בכל הניירת והביורוקרטיה מול רשם החברות של אותה המדינה, תקנון ההתאגדות, רישום בעלי המניות וההון, מסמכי חברה, הגשת תכנית עסקית אם נדרשת, הגשת בקשה להלוואה או מימון מקומי, הגשת הניירת לפתיחת חשבון בנק לחברה במדינת היעד וכל הכרוך בכך.
  • בנוסף במידה ולמיוצג אין כוונה לעבוד בפועל בחברה בחו"ל אלא רק לבקר לצורכי השגחה מעת לעת, חשוב כי המייצג ילווה את המיוצג גם בנושא של מציאת משרד, פיזי או וירטואלי, או לקבוע את אופן ניהול הדברים ב"שלט רחוק"

   דילוג לתוכן