צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  עורך דין איחוד האמירויות

  הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות היווה אירוע שיא משמח וחיובי ביותר עבור שתי המדינות והוא ללא ספק עורר את "דמיונם" העסקי של ישראלים רבים השואפים להקים או להפעיל פעילות כלכלית-עסקית כלשהי באמירויות עצמן או בישראל עם שותפים ולקוחות ממדינת המפרץ העשירה והמיוחדת הזו. יחד עם היבטים פוליטיים, מדיניים וגיאו-פוליטיים משמעותיים במיוחד בהקשר להסכם נרמול היחסים בין ישראל ל-UAE, ישנם אינספור היבטים עסקיים וכלכליים עבור גורמים ואנשים משני הצדדים, כאשר נושאים של גישור בין הכלכלות, התרבויות, רגולציה בכל מדינה, מיסוי, חוזים בינלאומיים, מימון וכן הלאה מצריכים יותר ויותר שירותים משפטיים של עורך דין איחוד האמירויות. 

  משרד עורך הדין בועז ראובן מתמחה במיסים ומשפט בינלאומי, עם ניסיון מוכח ומקיף במגוון מקרים ותיקים בייצוג, ליווי וייעוץ צוות המשרד בהובלת עו"ד ראובן. המשרד מציע את כישוריו במשפט בינלאומי ועובד במרץ על ביסוס קשרים מקצועיים-משפטיים עם שותפים אסטרטגיים באיחוד האמירויות, כך אתם נהנים משירות מנצח ומותאם אישית גם בישראל וגם עם עורך דין איחוד האמירויות. 

  רקע על איחוד האמירויות הערביות - UAE

  איחוד האמירויות הערביות היא מדינה קטנה לחופה המפרץ הפרסי, גובלת בסעודיה ובעומאן ועם קרבה גיאוגרפית מהותית לקטאר ובחריין, כאשר מעברו השני של המפרץ הפרסי נמצאת איראן. המדינה היא מדינה מוסלמית, עשירה במשאבי טבע, בעיקר נפט כמובן, מעט גז וכמו כן כלכלה מקומית מפותחת ומשוכללת המבוססת על שירותים, שירותים פיננסיים, נדל"ן, השקעות וכיוצא באלו – הרבה הודות למדיניות תמריצים והקלות מס המושכת השקעות. כמעט לכל חברה גלובלית גדולה יש משרדים בדובאי! 

  איחוד האמירויות מורכבת משבע אמירויות, דובאי ואבו דאבי הן הגדולות, העשירות והמוכרות ביותר, כאשר יתר האמירויות הן שארג'ה, ראס אל-חימה, עג'מאן, פוג'יירה ואום אל-קיוין. דובאי היא העיר הגדולה ביותר באמירויות והמרכז הפיננסי של המדינה, כאשר אבו-דאבי עשירה יותר בנפט והיא מהווה את המרכז השלטוני של המדינה. באיחוד האמירויות חיים כ-10 מיליון תושבים, אך רק כ-1.5 מיליון הם אזרחי המדינה, היתר הם עובדים זרים, החל בתפקידים הכי זוטרים ובעבודות כפיים ועד תפקידי הניהול הבכירים ביותר בכלכלה המקומית. הודות לכלכלת נפט וכלכלה חדשנית המושכת השקעות וגורמים פיננסיים ומתכוננת בחכמה לעידן שאחרי הנפט, איחוד האמירויות היא אחת המדינות העשירות בעולם. 

  שירותי עורך דין איחוד האמירויות

  עבור ישראלים, עורך דין איחוד האמירויות הוא שירות רלוונטי למקרים שונים ומגוונים, בעיקר בהקשר ישיר לפעילויות עסקיות וכלכליות של גורמים ומשקיעם ישראלים בדובאי ואבו-דאבי או של גורמים מהאמירויות בשוק הישראלי. בהחלט יש גורמי משיכה גם באמירויות האחרות במדינה, אך באופן טבעי מהיותן המרכזים השלטוניים, העסקיים והפיננסיים של המדינה הקטנה, רוב העסקים, השותפויות והפעילויות של ישראלים יבוצעו בשתי ערים אלו. 

  עורך דין איחוד האמירויות הוא הכרח להקמת חברה באיחוד האמירויות, ליצירת שותפויות עם גורמים עסקיים מקומיים, לרכישת נכסים בדובאי, אבו-דאבי או אמירות אחרת, הסכמי סחר בין ישראלים לשחקנים אמירתיים, חוזים בינלאומיים וכן הלאה.

  חשוב להבין כי התרבות העסקית באיחוד האמירויות שונה מאשר בישראל, גם תרבותית וגם רגולטורית. כך למשל עבור פעילויות עסקיות רבות יש חובה לעבוד עם שותף מקומי הרשום כחלק מבעלי החברה המוקמת, מקובל מאוד שחברות פרטיות המקורבות לאנשי שלטון יפעלו בחופשיות ואפילו עם יתרון מסחרי בשוק החופשי ושחקנים מקומיים באמירויות פועלים לפי חוקי כבוד ועסקים מחייבים ומוגדרים שיש להכיר, רצוי עם ליווי וייעוץ של גורם מקומי. 

  אחד האלמנטים הכי רלוונטיים להקמת פעילות עסקית באיחוד האמירויות ואשר יצריכו מעורבות ישירה של עורך דין איחוד האמירויות הוא כמובן מיסוי, לצד כוח הקניה הגדול של תושבי המדינה המפרצית. באיחוד האמירויות מדיניות מס נוחה ואטרקטיבית במיוחד, ללא מס הכנסה ממשלתי, פטור ממס להכנסות שיצרו מחוץ למדינה, פטור ממס על חלוקת דיבידנד וכן הלאה. כמו כן, באמירויות פועלים כמה אזורי סחר מיוחדים המקנים הטבות מס גדולות יותר לחברות הרשומות בהם ופועלות מהם – מה שמצריך לרוב שותף מקומי רשום ולגיטימי. עורך דין איחוד האמירויות נדרש לכל הקמת פעילות, תכנון מס והתנהלות כלכלית של ישראלים במדינת המפרץ. 

  מהצד השני, עורך דין מיסים ומשפט בינלאומי בישראל מהווה נכס משמעותי בהגעה להסכמים והקמת פעילויות עסקיות בישראל ביחד או מול גורמים עסקיים מאיחוד האמירויות. לצד המשיכה הרבה של ישראלים לעסקים בדובאי, אבו-דאבי ויתר האמירויות, גם לאיחוד האמירויות והגופים העסקיים בה יש משיכה רבה לשיתופי פעולה עסקיים וכלכליים עם המשק הישראלי. 

  זקוקים לשירותי עורך דין איחוד האמירויות? רוצים להקים פעילות עסקית באיחוד האמירויות או לחתום הסכם מול חברה באיחוד האמירויות? פנו היום למשרד עו"ד בועז ראובן ונשמח לסייע ולקדם את העניין ביעילות והתאמה אישית. 

   דילוג לתוכן