צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  מטבעות וירטואליים דיגיטליים

  מנווטים אתכם דרך הנוף המורכב והדינמי של טכנולוגיות בלוקצ'יין ומיסוי מטבעות דיגיטליים – משרד עורכי הדין שלכם לכלכלה החדשה!

  העלייה המטאורית של מטבעות וירטואליים כמו ביטקוין, איתריום ויישומי קריפטו Crypto-Currency אחרים, לצד אינספור פיתוחים ויישומים פוטנציאליים של טכנולוגיית הבלוקצ'יין בכל התעשיות בכלכלה העולמית, יצרה גל של חדשנות, מודלים עסקיים משני כללי משחק וכמובן גם היבטים חדשים ומורכבים של מיסוי ומשפט.

  עם כאלו שיעורי צמיחה טכנולוגיים וצרכניים וביצועים בלתי נתפסים בתשואות, נושאים חוקיים ורגולטוריים חדשים צצים כל הזמן בתחום המטבעות הדיגיטליים, כולל תקנות מיסוי ספציפיות לעולם הקריפטו ותיקים תקדימיים. לכן, כמשקיעי ביטקוין או כל מטבע קריפטו אחר וגם כיזמים טכנולוגיים ועסקיים בתחום המטבעות הדיגיטליים, אתם צריכים ליווי מקצועי יעיל וחכם של משרד עו"ד בעל התמחות בתחום מורכב זה.

  בין אם הרווחתם סכום מכובד ממסחר והשקעה במטבע וירטואלי כזו או אחר ובין אם אתם רוצים להיכנס לפעילות עסקית העושה שימוש ביכולות המלהיבות של הבלוקצ'יין, משרד עורך דין בועז ראובן ושות' הוא משרד הבוטיק שילווה אתכם בבטחה לפתרונות המשפטיים והכלכליים האופטימאליים.

  טכנולוגיה פיננסית חדשה המביאה עימה מורכבויות במשפט ובכלכלה

  ההתפתחויות המהירות בתחום המטבעות הוירטואליים יצרו עבור גורמים רלוונטיים סט שלם של בעיות ומורכבויות בנושאי משפט, רגולציה וכמובן מיסוי. כל אלו בעיות חדשות וחוצות גבולות גיאוגרפיים ורגולטוריים. רגולטורים ורשויות מס מתחילים כיום להיכנס לעובי הקורה ולהבין, הלכה למעשה, עד כמה הטכנולוגיות החדשות האלו משמעותיות ונמצאות בשוק כדי להישאר ובטח לא להיעלם – מה שמחייב רשויות אלו להתמודד עם האתגרים שמטבעות קריפטו דיגיטליים ושאר חדשנות בלוקצ'יין מביאים.

  באופן דומה, גופים פיננסיים בישראל ובכל העולם מפתחים בימים אלו ממש את העמדות המהלכים שלהם בהקשר לפעילות ההולכת וגוברת של מטבעות וירטואליים והשפעת טכנולוגיות קריפטו על הכלכלה העולמית.

  כל התנודות האלו בתחומי מיסוי, כלכלה, רגולציה, טכנולוגיה ועסקים ממחישות את הצורך בשירות משפטי מותאם אישית, עם התמחות ספציפית בתחום הקריפטו ועם יצירתיות והתעדכנות מתמדת בשינויים רלוונטיים בחקיקה ובתקנות.

  מיסוי מטבעות דיגיטליים

  תומכי מטבעות דיגיטליים מבוססי טכנולוגיות בלוקצ'יין טוענים בכל תוקף כי מדובר על מטבעות לכל דבר ועניין ועל הכיוון שאליו הכלכלה העולמית והדיגיטלית תתקדם באופן טבעי ומחויב המציאות. אך כמובן שבניגוד למטבעות הרגילים (כסף "FIAT") המונפקים ומנוהלים ע"י מדינות ובנקים מרכזיים, ביטקוין ושאר מטבעות הקריפטו הם מבוזרים במהותם ואינם נשלטים או מנוהלים ע"י מדינה, בנק מרכזי או כל גוף אחר.

  העובדות בפועל הן שאנשים רבים הרוויחו סכומים אמיתיים לגמרי (בכסף רגיל כמובן!) דרך מסחר במטבעות וירטואליים, אינספור אתרים ועסקים מקבלים מטבעות אלו לצורך ביצוע עסקאות ובכמה וכמה בורסות ואתרים ניתן להמיר מטבעות וירטואליים בכסף "אמיתי" לכל דבר ועניין. כך שמבחינה זו, מטבעות הקריפטו בהחלט אמיתיים, מעשיים ומתפקדים במרכיבי שוק רבים כמטבעות מוכרים ואמינים, עם תנודתיות של היצע וביקוש ו"חיים" כלכליים מלאים.

  זהו בדיוק ההקשר בו מטבעות דיגיטליים/וירטואליים הופכים למורכבים בעיני מדינות ורשויות מס, בעיקר לגבי מיסוי. הרי מטבעות זוכים לתנאים שונים במיסוי לעומת השקעות בנכסים פיננסיים וכלכליים אחרים. בפועל, אמנם בישראל אין כיום חקיקה מסודרת בנושא, אך המדינה רואה במטבעות אלו נכס ולא מטבע סטנדרטי, לכן ישנה חבות מס רווח הון על רווחים ממטבעות אלו כמו על נכסים פיננסיים אחרים וגם חבות מס הכנסה ולעיתים מע"מ על הכנסות עסקיות ממטבעות וירטואליים, עם עוד מורכבויות מיסוי ומשפט העולות מעת לעת.

  רוצים לשמוע עוד ולהבין איך עורכי הדין שלנו יכולים לסייע לכם בתיקי מיסוי של רווחי מטבעות דיגיטליים או במכלול היבטים נוספים הקשורים למטבעות חדשניים אלו ולטכנולוגיות בלוקצ'יין? צרו קשר היום לתיאום פגישת ייעוץ.

   דילוג לתוכן