צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  מידע בתיק אינטרפול – קבלה, מחיקה ושינוי

  המטרה המרכזית של ארגון המשטרה הבינלאומי – האינטרפול – היא לתעד, לנתח ולהעביר מידע פלילי ולשלב מאמצים של רשויות אכיפת החוק במדינות החברות בארגון כדי להילחם בפשיעה, כמו גם לתאם חיפושים ומעצרים של חשודים ומעורבים בפשיעה או עבריינים מורשעים. במסגרת כך, לאינטרפול יש תיקים על אנשים מכל רחבי העולם, חלק מהתיקים למידע ומודיעין בלבד וחלקם ממש כוללים ראיות לביצוע פשעים וצו מעצר בינלאומי, אשר משמעותו מעצר מיידי של אותו אדם ברגע שתאותר כניסתו למדינה אחרת. 

  במקרים רבים ומגוונים, אזרחים ישראלים מבקשים לבדוק האם קיים לגביהם תיק אינטרפול, מה נמצא בתיק הזה והאם עומד נגדם צו מעצר בינלאומי (הודעה אדומה) או כל התרעת אינטרפול אחרת – לרוב לצרכי יציאה לחו"ל ורצון לוודא שלא תהיינה להם הפתעות לא נעימות עם ההגעה למדינת היעד שלהם. באותו הקשר, לצד בקשות לקבלת מידע לגבי תיק אינטרפול מסוים, לא אחת עולה הצורך והצדקה להגיש בקשה למחיקת מידע מתיק האינטרפול של אדם, מחיקת התיק בכללותו או ביצוע שינויים רלוונטיים ועדכניים בתיק. לצורך כל אלו וכל התנהלות פרטנית מול האינטרפול, יש צורך בייצוג של עורך דין מומחה למשפט בינלאומי וספציפית להתנהלות מול ארגון כלל עולמי זה. 

  נתונים טכניים לגבי הגשת בקשות לקבלת/ מחיקת מידע ושינויים בתיק אינטרפול

  • את הבקשות האישיות השונות לארגון האינטרפול רשאי להגיש רק עורך דין מוסמך המחזיק בייפוי כוח מתאים מטעם האדם שלגביו מוגשת הבקשה. כאשר בנוסף על מגיש הבקשה (האדם שלגביו ייתכן ויש תיק אינטרפול) לעמוד בתנאי סף ספציפיים אותם קובע הארגון עצמו. 
  • בקשת קבלת מידע או ביצוע שינויים בתיק אינטרפול של אדם חייבת לכלול: מטרה של הבקשה, פרטים אישיים של מגיש הבקשה, פרטים וייפוי כוח לעורך הדין המגיש, נתונים הרלוונטיים לבקשה, מסמכים ונתונים התומכים באישור הבקשה. 
  • בקשות לאינטרפול צריכות להיות מוגשות רק באחת מבין השפות המותרות: אנגלית, צרפתית, ספרדית או ערבית. 

  מקרים מגוונים להגשת בקשות מידע, מחיקה או שינוי לאינטרפול

  כאמור ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם אדם ירצה להגיש בקשה לקבלת מידע, למחיקה או לביצוע שינויים בתיק האינטרפול שלו – בכולם צריכים להיעזר בעורך דין מומחה לאינטרפול ולמשפט פלילי בינלאומי. בין אם המידע בתיק האינטרפול של אדם אכן נכון ואותו אדם ביציע בעברו עבירה פלילית וקל וחומר אם המידע בתיק אינו נכון ואותו אדם לא ביצע למעשה כל עבירה, ניתן להגיש בקשה מתאימה לאינטרפול. 

  האינטרפול הוא אמנם ארגון משטרתי-מודיעיני כלל עולמי ובאופן טבעי מעורבים בו שיקולים פוליטיים ומדיניים שונים וגם המון אינטרסים ומידע ממשטרות בכל רחבי העולם, אך הוא עדיין ארגון דמוקרטי הפועל תחת אמות מידה של שקיפות ושירותיות, לכן ביישום נכון ועם הנתונים המתאימים לתמיכה בבקשה, בהחלט אפשר להגיע לתוצאות חיוביות בבקשות לארגון. כמו כן יש לשים לב כי בכל מיני מצבים הפרטים הרשומים בתיק האינטרפול ואפילו קיומם של צווי מעצר בינלאומיים אינם מעודכנים לגבי פרטים נוכחיים ועדכניים של המקרה הפרטני. 

  • בקשה לקבלת מידע מתוך תיק אינטרפול ובירור האם קיים או לא קיים תיק שכזה כנגד אדם.
  • בדיקה לקיומו של צו מעצר או כל התרעה אחרת מטעם האינטרפול כנגד אדם. במקרים מסוימים אדם כלל אינו מודע לקיומו של צו מעצר או התרעת אינטרפול לגביו ורק מגלה זאת בעת עיכוב או חלילה מעצר בשדה תעופה זר. 
  • בקשה למחיקת תיק אינטרפול וסגירת כל התרעות לאור שינויים בתיק – זיכוי, מחיקת רישום משטרתי בישראל או בחו"ל, קבלת חנינה וכן הלאה. 
  • בקשות למחיקת תיק וכל צווי מעצר לאור חוסר אשמה או הפקת הצו מסיבות פוליטיות מדיניות. 
  • בקשות לשינוי פרטים בתיק אינטרפול ו/או בהתרעות לגבי אדם מסוים, לאור שינויים עדכניים במקרה ובתיק. 

  זקוקים לסיוע משפטי מדויק וחכם לגבי קבלת מידע, מחיקה או ביצוע שינויים בתיק אינטרפול הקיים לגביכם? פנו למשרד עו"ד בועז ראובן ונסייע לכם באופן אופטימאלי, דיסקרטי ויעיל.

   

   דילוג לתוכן