צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  הלבנת הון

  הלבנת הון היא לא רק תחום משפטי ופלילי שניתן למצוא על מסכי הקולנוע או בסדרות פשע מתוחכמות, זהו תחום שבהחלט קיים גם במציאות הישראלית היום, כאשר רשויות המס ואכיפת החוק מטפלות בעבירות הלבנת הון בחומרה רבה. שינויים פוטנציאליים שנמצאים ב"בצינורות" החקיקה בישראל עשויים להכליל תחת הגדרת עבירות הלבנת ההון גם עבירות מס מסוימות, עובדה בעלת השלכות רוחב מהותיות. משרד עו"ד בועז ראובן מתמחה בדיני מיסים ולמשרד ניסיון רב ומוצלח בניהול תיקי הלבנת הון.

  ייצוג לקוחות בעבירות הלבנת הון

  החל משנת 2000 חל בישראל חוק איסור הלבנת הון הקובע עונשים כבדים בגין עבירות אלו, שיכולים להגיע אף לעשר שנות מאסר וכוללים סנקציות מאוד חמורות כמו סעדים זמניים וחילוט רכוש. החמרה זו בחוק פוגעת לא רק בארגוני פשע וטרור אלא גם באזרחים מהשורה. לכן, בכל מקרה של חשד לעבירות הלבנת הון מומלץ לפנות כמה שיותר מוקדם אל משרדנו, המתמחה בדיני מיסים בכלל ובעבירות הלבנת הון בפרט.

  מהות עבירות הלבנת הוןעבירות מס של עצמאים

  עבירות הלבנת הון מתייחסות לפעולות ברכוש וכסף שהגיעו ממקור בלתי חוקי, באופן המטשטש או מסתיר את מקורם, מיקומם או זהות בעלי זכויותיהם, כך שניתן להטמיעם ברכוש והון חוקיים ולהכינם לקראת שימוש חוזר ולגיטימי כביכול. ובשפה פשוטה יותר, הלבנת הון היא לקחת הון שמקורו בפעילות בלתי חוקית ו/או בהעלמות מס, "לכבס" אותו דרך הכנסה כביכול לגיטימית שלו לתוך המערכת הכלכלית הרגילה ובדרך זו לגרום לכך שהכסף או הרכוש ייראו שנוצרו ממקור לגיטימי וניתן למעקב.

  כך למשל, הלבנה של "הון שחור" יכולה להתבצע באמצעות זכייה במשחקי הימורים, המרת מזומן למט"ח או לשקלים, הפקדה לחשבון בנק והעברה לחשבונות אחרים, סחר עם חברות קש ועוד דוגמאות מורכבות יותר או פחות. כפועל יוצא מכך, חוק איסור הלבנת הון נועד להקשות על פעולות אלו, למנוע שימוש חוזר בהון על ידי ארגוני פשיעה ולמנוע תמריצים כספיים לביצוע העבירה.

  בעקבות החוק, בנקים מסחריים בישראל פתחו מחלקות מיוחדות המאתרות עסקאות החשודות בהלבנת הון, כאשר החקירות לא אחת פוגעות גם בבעלי עסקים תמימים. דוגמא נוספת להשפעות חוק הלבנת הון הינה חובת הדיווח בעת הכנסת כסף מזומן לישראל שסכומו עולה על 80 אלף ₪, וכל מי שלא מדווח על כך ונתפס עלול להיות חשוד בעבירת הלבנת הון.

  התמחות משרדנו בתחום

  משרד עורכי הדין בועז ראובן ושות', המתמחה בעבירות הלבנת הון, הינו מהמובילים בתחום זה בישראל ומייצג קשת רחבה של לקוחות, כולל אישי ציבור, עורכי דין ואנשי עסקים. כל לקוח של משרדנו זוכה ליחס אישי, לליווי ולייצוג צמוד לכל אורך הליך המשפטי, החל משלבי החקירה ברשויות המס ועד לייצוג בבית משפט, לרבות טיפול בהסדרי כופר. כל זאת, לאור עבודות רקע יסודיות ומתן פתרונות יצירתיים ואפקטיביים במסגרת החוק. כמה דוגמאות למהלכים אפשריים בתיקי עבירות הלבנת הון שבהם למשרדנו ניסיון מוצלח:

  • שחרור חשבונות בנק מוקפאים
  • ייצוג האינטרסים של הלקוח במסגרת מהלכי חילוט רכוש
  • שמירה על האינטרסים של הלקוח במסגרת מהלכים של רשויות המדינה לתפוס רכוש בישראל או בחו"ל
  • הליכי מגבלות ועיצומים כספיים המוטלים על לקוח המשרד הנאשם או נחקר לעבירות הלבנת הון
  • הגשת בקשות תשלום כופר
  • ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי במהלכי חקירה, הגשת כתבי אישום, משפט אזרחי או פלילי, ערעורים וכל מה שנדרש

  שירות משרד עו"ד בועז ראובן בתיקי הלבנת הון

  המדינה מתייחסת מאוד בחומרה לעבירות הלבנת הון, הן ברמה החקירתית והמשפטית והן הרמת הענישה (עד 10 שנות מאסר בפועל), לכן יש חשיבות מכרעת לייצוג משפטי מקצועי והולם בתיקים אלו.

   דילוג לתוכן