צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  ייעוץ מס

  מיסוי הוא מאותם תחומים שאלא אם אתם מומחים לדבר, אז הוא נראה מאוד מאיים, סבוך ומבלבל. היינו שמחים להגיד שזה ממש לא כך, אבל בפועל, עולם המיסוי אכן יכול להיות מורכב ומסובך לניווט. לכן במקרים רבים ומגוונים מאוד, עולה לאנשים, עוסקים ותאגידים הצורך לקבל שירות מקצועי ומותאם אישית של ייעוץ מס. נסביר מהו ייעוץ מס, מה הוא כולל ולא כולל וכיצד ייעוץ שכזה יכול לסייע לכם. 

  בין ייעוץ מס ליועצי מס מוסמכים

  שכירים, עצמאים, תאגידים – כולם נדרשים לשלם מיסים, לפי מערך מורכב, רשמי ומפורט של חוקים, תקנות וחישובים. כך שהלכה למעשה כל משלם מיסים, משכיר ועד תאגידי ענק, זקוקים מעת לעת לשירותי ייעוץ מס, בצורה כזו או אחרת ובהיקפים שונים. אבל מה זה ייעוץ מס? 

  ייעוץ מס כולל כל ייעוץ מקצועי ומושכל הנוגע לענייני מיסוי והתנהלות מול גורמי המס בישראל (או בחו"ל במקרה של ייעוץ מס גלובלי / בינלאומי). זה מתחיל בייעוץ איך למלא ולהגיש דו"חות תקופתיים פשוטים למע"מ, עובר בהסברים וייעוץ על מהות וכמות המס שגורם כלשהו מחויב בהם וממשיך עד לייעוצי ותכנוני מס מורכבים וסבוכים. המון נושאים והיבטים נכנסים תחת הקטגוריה של ייעוץ מס. 

  אבל, מן הסתם עצה שמישהו נותן לכם לגבי נושא מס כזה או אחר, היא לא ייעוץ מס מקצועי ואמיתי. כאן נכנסים לתמונה אנשי מקצוע העוסקים, בלעדית או במסגרת יתר תחומי ההתמחות שלהם, במתן שירותי ייעוץ לגבי מיסים ומיסוי. בראש ובראשונה מדובר על יועצי מס – גורמי מקצוע מוסמכים שכל מהות עיסוקם היא מתן שירותי ייעוץ מס וסיוע מסוים בהתנהלות מול רשות המיסים. בנוסף ליועץ מס, גם רואה חשבון מוסמך יכול כמובן לספק מגוון שירותי ייעוץ וייצוג בהקשר למיסוי וגם עורך דין מיסים. 

  שירות יועץ מס

  בדומה לרו"ח ועורכי דין, החוק הישראלי מסדיר את תחום הפעילות של יועצי מס, כדי שלא כל אחד יוכל לספק ייעוץ מס אלא רק מי שהשלים את ההכשרה הרלוונטית ואשר עומד בתנאי הסף, כאשר יועצי המס בישראל פועלים מתוקף פקודת מס ההכנסה. יועץ מס הוא אדם אשר השלים הכשרה בתור יועץ מס והוא רשום בפנקס יועצי המס. 

  יועץ המס יכול ורשאי לספק מגוון שירותי ייעוץ בנוגע למיסוי של נישומים מסוימים בישראל, לעזור במילוי טפסים ואיסוף מסמכים שונים וכמו כן יועץ המס יכול לייצג נישומים מול רשות המיסים בנושאים רבים. כדי לספק שירותי ייעוץ מס שכאלו, על היועץ גם להיות בעל הכשרה מתאימה כאמור ובעיקר ליישם ידע נרחב, דינמי ואיכותי בכל נושאי המיסוי וההתנהלות התקינה מול רשות המיסים – זה כולל שיעורי מיסוי לפי סוג הנישום, שומות, סוגי מיסוי ודיווחים, דרישות ניהול ספרים, ניכוי מס במקור, החזרי מס, טפסים ודו"חות לרשות המיסים וכן הלאה. 

  חשוב להבהיר כי מבחינת תחומי האחריות של יועצי מס מוסמכים, הם רשאים לייעץ ולייצג רק נישומים שהם עצמאיים ועסקים קטנים או בינוניים שאינם מאוגדים כחברות ותאגידים. מבחינת שירותי ייעוץ מס לשכירים, יועץ מס רשאי לבצע בדיקות זכאות להחזרי מס לשכירים ולעצמאים. 

  תפקיד יועץ המס אינו זהה או חופף לזה של רואה חשבון או של עורך דין מיסים. היועץ עוסק בהיבטים יותר בסיסיים ו"שוטפים" של מיסוי בעוד שרו"ח ועו"ד מביאים עימם השכלה אקדמית רחבה ומקיפה הרבה יותר ויכולות מקצועיות לטפל ולסייע ביותר תחומי אחריות ויותר מקרים ומורכבויות. כך גם העלות של שירותי ייעוץ מס באמצעות יועץ מס תהיה לרוב נמוכה יותר ולכן עצמאיים ועסקים קטנים רבים בוחרים לנהל את נושאי המיסוי שלהם באמצעות יועצים אלו. 

   דילוג לתוכן