צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  עבירות מס הכנסה

  משרד עורך דין מס הכנסה בועז ראובן ושות' הינו מהמובילים בארץ בתחום דיני המיסים ומס ההכנסה בפרט. התמחותו של משרדנו בתיקי עבירות מס מתבטאת ביכולתו לספק מענה מיטבי, מקיף ויצירתי לסוגיות ולעבירות מס הכנסה שונות, במישור האזרחי והפלילי כאחד. כל לקוח של המשרד זוכה לליווי, ייצוג וייעוץ משפטי צמוד, יסודי ושלם לאורך כל הטיפול בתיקו. בראש המשרד עומד עורך דין מס הכנסה בועז ראובן שהינו בעל ניסיון רב שנים בתחום דיני המיסים ובייצוג לקוחות מול רשויות המס השונות ומול בית המשפט, על כל ערכאותיו. ניסיונו הרב ניכר בכל שירותי המשרד ועבודת הצוות.

  ייצוג בתיקי מס הכנסה

  מהו צו ירושה

  משרדנו מטפל בכל צרכי, דיני ועבירות מס הכנסה, הכוללים את התחומים העיקריים הבאים:

  • ייעוץ ותכנון מס - תכנון מס, ייעוץ והיערכות, לרבות ייעוץ בהכנת הצהרת הון, חוות דעת בנושאי החזרי מס, והגשת בקשת החזר מס מול פקיד שומה.
  • מתן חוות דעת עבור סוגיות שונות של מס הכנסה.
  • ייצוג בכל הליכי השומה מול רשויות המס במשרדי פקיד השומה.
  • תושבים חוזרים - ייצוג תושבים חוזרים מחו"ל מול רשויות מס הכנסה וסיוע במימוש זכויותיהם.
  • עבירות מס הכנסה - ייצוג וליווי בפני רשויות החקירה וכל ערכאות בית המשפט, הגשת עררים ומתן חוות דעת לדיווח בפני רשויות המיסים.

  ליווי וייצוג בעבירות מס הכנסה – טכניות ומהותיות

  משרד עו"ד בועז ראובן מלווה ומייצג מגוון לקוחות בכל הנושאים המשפטיים הקשורים למס הכנסה, בדגש על תיקי עבירות מס הכנסה, התנהלות אפקטיבית בחקירות מס הכנסה, השגות שומה, גילוי מרצון ושאר הליכים רגולטוריים מול הגורמים המתאימים במס הכנסה. 

  המשרד מציע ניסיון עשיר בייצוג מותאם אישית ומדויק במקרי עבירות חס, עבירות בעלות פוטנציאל פלילי הנוצרות מאי מילוי של חוקי ופקודות המס. במציאות הישראלית כיום רשות המיסים נוטה להחמיר בתיקי עבירות מס, עם קנסות גבוהים יותר המוטלים על נאשמים בעבירות מס ויישום רב יותר של הטלת עונשי מאסר בפועל – מה שממחיש ביתר שאת את החשיבות של ייצוג משפטי חכם, יצירתי ואשר מבוסס על שפע ניסיון מעשי מוכח. 

  ברמה ההגדרתית, יש שני סוגים עיקריים של עבירות מס הכנסה, כאשר יש משמעות רבה לסוג העבירה בה אדם מואשם מבחינת פוטנציאל הענישה והאפשרויות המשפטיות העומדות בפניו. 

  • עבירות מס טכניות: בדר"כ מטופלות במישור האזרחי ולא הפלילי, אך למרות זאת בעלות פוטנציאל ענישה של עד שנת מאסר בפועל. עבירות מס טכניות אינן כוללות כוונה פלילית מובהקת מצד מבצע העבירה ולכן לרוב ניתן לסיים תיקים כאלו בהסדרת מחדלי המס, תשלום מס האמת הרלוונטי ולעיתים אף תשלום קנס מנהלי מסוים. עבירת מס טכנית יכולה למשל להיות אי הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה, מחדלים של ניכוי מס במקור, מחדלים ברישום החשבונאי של עסק וכן הלאה.
  • עבירות מס מהותיות: נחשבות חמורות יותר ואכן לרוב הטיפול בהן הוא במישור הפלילי, בין היתר כי הן כוללות כוונה פלילית מובהקת מצד מבצע העבירה. פוטנציאל הענישה בעבירות מהותיות הוא עד 5 שנות מאסר במקרים רגילים ועד 7 שנות מאסר במקרים חמורים והטלת קנסות כספיים כבדים. בהתנהלות נכונה ובהתאם לפרטי המקרה, יש אפשרויות משפטיות להסגרת התיק ללא אישום פלילי וללא עונש מאסר, למשל תשלום כופר קנס לצד הסדרת המחדלים ותשלום שומת מס חדשה ותקינה. דוגמאות לעבירות מס מהותיות הן למשל דיווח כוזב למס הכנסה, העלמת הכנסות, דיווח על הוצאות כוזבות (חשבוניות פיקטיביות), דו"חות שקריים, כשלים מהותיים בניהול חשבונאי וכן הלאה.

  הליך תשלום כופר בגין עבירות מס הכנסה

  החוק מאפשר במקרים בהם רשות המיסים והגורמים המשפטיים מאשרים זאת, שנאשם בעבירות מס הכנסה ישלם כופר כחלופה להליך פלילי ולהטלת עונש מאסר. הליך זה מציע יתרונות רבים עבור עברייני מס, בעיקר כי הוא מבטל את חרב המאסר בפועל ואת קיומו של תיק פלילי. הצלחת הגשת בקשה לתשלום כופר מס תלויה רבות בנסיבות המקרה ובאיכות הייצוג המשפטי, כאשר משרדנו מתמחה גם בהליכים אלו.

   דילוג לתוכן