צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  עבירות מע״מ

  עורך דין מיסים מקצועי ומנוסה בתיקי עבירות מס ערך מוסף

  משרד עורכי דין בועז ראובן ושות' מתמחה בכל הקשור לדיני מיסים, לרבות עבירות מע"מ. לעורך הדין בועז ראובן, מייסד ומנהל המשרד, ניסיון רב שנים בתחום הכולל ייצוג מול רשויות המס ובבתי משפט. הדבר ניכר בין היתר בהתנהלות מקצועית ומוקפדת של כל צוות המשרד, המעניק ללקוח ליווי אישי ומקיף לכל אורך הטיפול בתיק עבירות מע"מ. הליווי מבוצע באופן יעיל ויסודי תוך שילוב פתרונות יצירתיים, במטרה להשיג את התוצאות הרצויות ביותר. בנוסף, למשרדנו שיתופי פעולה עם משרדי רואי חשבון ועורכי דין רבים נוספים המסייעים למתן מענה שלם ומהיר ללקוחות, עליהם נמנים אנשי עסקים ואישי ציבור.

  התמחות במע"מ

  משרדנו מתמחה בכל הקשור למע"מ ותיקי עבירות מע"מ, ומייצג את לקוחותיו לאורך כל ההליכים הנדרשים תוך מתן ליווי וייעוץ צמודים מול משרדי מנהל המע"מ ומול רשויות המס. בין היתר, אנו מלווים לקוחות במהלך הליכי השגות שומה מול רשות המיסים, לרבות מתן חוות דעת, וכן אנו מטפלים בנושאי פטור מע"מ או חיוב מע"מ בשיעור אפס. בנוסף, אנו מעניקים חוות דעת בסוגיות שונות של מע"מ ומייצגים את לקוחותינו בכל בתי המשפט. לאורך השנים ייצגנו לקוחות בכל סוגי עבירות המע"מ והענקנו להם ייעוץ לכל אורך ההליך המשפטי, לרבות ייצוג בפני רשויות החקירה, במשרדי רשות המיסים וייצוג בכל הערכאות המשפטיות.

  ייצוג בכל סוגי עבירות מע"מ – טכניות ומהותיות

  משרד עו"ד בועז ראובן מטפל בכל סוגי עבירות מע"מ, כולל עבירות טכניות המטופלות במישור האזרחי, וכן עבירות מע"מ מהותיות המבוצעות מתוך כוונת התחמקות ממס והמטופלות במישור הפלילי. חשוב לציין כי החוק בישראל ומערכת האכיפה מתייחסים בחומרה לעבירות מע"מ, שיכולות להסתכם בקנסות כבדים ואף במאסר בפועל.

  רשות המיסים והחוק הישראלי מגדירים שני סוגים עיקריים של עבירות מס ערך מוסף, כאשר כל סוג מאופיין במהות מסוימת וברמות חומרה וענישה שונות:

  • עבירות מע"מ טכניות - לרוב אין מאחוריהן כוונה פלילית והענישה בגינן נובעת מעצם ביצוע העבירה או המחדל. כפי שניתן להבין משמן של עבירות אלו, מדובר במקרים רבים על עבירות שמקורן בטעויות טכניות של התנהלות מע"מ, בין אם מבחינה חשבונאית, מבחינה תפעולית או מבחינת העבודה מול רשות המיסים. כך לדוגמא, עבירות מע"מ טכניות כוללות הגשת דוחות שלא במועדם, העברת מס לא נכונה או אי העברתו של דוח המע"מ החודשי.

  העונש על עבירות מע"מ טכניות יכול להגיע מבחינת הגדרות החוק לעד שנת מאסר בפועל וכמו כן ניתן להטיל קנסות כספיים. הליכים משפטיים בעבירות טכניות מתנהלות במישור האזרחי ואינן כוללות רישום פלילי.

  • עבירות מע"מ מהותיות - נחשבות לרוב כפליליות בעלות כוונה לביצוע עבירה במטרה להימנע מתשלומי מע"מ. עבירות אלו יכולות להתבטא בניהול לא כשר של פנקסי חשבונות, השמטתם של דוחות או סיפוק חשבוניות ודוחות פיקטיביים וכן הלאה. עבירות מע"מ מהותיות כבר נכנסות תחת ההליך הפלילי ולכן מדובר על הליכים משפטיים בעלי השלכות עומק רבות מאוד, למשל רישום פלילי לנאשמים.

  העונש המרבי הקבוע החוק בגין עבירות מהותיות הוא עד 5 שנות מאסר בפועל במקרים רגילים ועד 7 שנות מאסר במקרים בעלי נסיבות חמורות. לצד עונשי מאסר פוטנציאליים, ניתן להטיל גם קנסות כספיים גבוהים.

  לייצוג המשפטי המתאים והמקצועי יש חשיבות מכרעת בתוצאות של הליכי עבירות מע"מ. העונשים במקרים אלו נקבעים לפי מספר רב של פרמטרים, למשל עבר הנישום, האם מחדלי המע"מ הוסדרו או לא, סכומי העבירות וכיוצא באלו. עורכי הדין של המשרד יעשו הכל כדי שתוצאות המקרה שלך תהיינה אופטימאליות, עם מינימום ענישה ובשאיפה ללא רישום פלילי.

   דילוג לתוכן