צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  עררים

  עולם המיסוי הינו מורכב, מסועף ורחב במיוחד – לכן במקרים רבים מתקבלות ע"י רשות המיסים והגופים השונים תחתיה החלטות שלאו דווקא תואמות את המציאות. בשביל מקרים כאלו ודומים להם, קיימת אפשרות הערעור שניתנת לנישום שנקבעו לגביו החלטות. הגשת עררים לרשות המיסים היא עניין מורכב לכשעצמו וכזה שיש לדעת איך לנהל אותו כדי לשפר את סיכויי ההצלחה של הנישום לשנות את הדברים לטובתו. משרד בועז ראובן ושות' מציע שירותי בוטיק מותאמים אישית של משרד עורך דין מומחה למיסים ואנו מתמחים, בין היתר, בהגשת עררים לרשות המיסים.

  לצד תהליכי ערר מול רשות המיסים וגופיה, ניתן במקרים רבים להגיש ערעורים לוועדות הערר של גופים ממשלתיים שונים. אנו במשרד עו"ד בועז ראובן מתמחים גם בביצוע תהליכים אלו ומכירים את התחום על בוריו, עם טיפול מוצלח במגוון תיקים.

  שירות ייצוג, ייעוץ וליווי משפטי בעררים לרשות המיסים וגופים נוספים

  • ייצוג לקוחות בהליכי השגה וערר על החלטות שומה מול רשויות המס.
  • מתן חוות דעת לדיווח לרשויות המס. (שומות מס שבח ומס רכישה) – באופן כללי ובמסגרת ערעורים לרשות המיסים.
  • ערעור על הרשעות פליליות של נאשמים בעבירות מס שונות – זהו ערעור פלילי ולא ערעור מול רשות המיסים עצמה.
  • הגשת בקשות ערעור לוועדות ערר של וועדות תכנון ובנייה, ועדות רפואיות וכיוצא באלו.

  הגשת עררים לרשות המיסים תהיה לרוב מול מס ההכנסה בגין שומות מס שנקבעו לנישום ואשר לדעתו של אותו נישום הן  אינן נכונות. אך ישנם מקרים בהם יכול להיות גם ערעור למע"מ ולגופים אחרים של רשות המיסים. בנוסף וכפי שהוזכר לעיל, קיימת גם אפשרות של הגשת ערעור פלילי על הרשעה פלילית בגין עבירות מס.

  עררים – במה מדובר? ובאילו מקרים נזדקק להגשת עררים?

  עררים: הגשת הסתייגות רשומה או בעל פה על כל החלטה שניתנה לאזרח. וועדות עררים יכולות להיות מופעלות על החלטות של וועדות בתחום מקרקעין, רפואה, בתחום המסים כמובן ובתחום המשפט האזרחי.

  כאשר אנחנו מגישים בקשה לרשויות ממשלתיות ייתכן כי נקבל תשובת דחייה או שניתקל בוועדה אשר לא תאשר את מבוקשנו. לעיתים מדובר בהחלטות הרות גורל ובעלות משמעויות כספיות כבדות וכמובן כי אנחנו כאזרחים רוצים להיאבק לקבלת תשובה חיובית לבקשתנו – דרך מרכזית היא דרך מוסד הערעור וועדות הערער.

  קיים קושי הגדול הוא בהתמודדות עצמית ובודדת מול רשויות ממשלתיות דוגמת רשויות המסים ורשות מקרקעי ישראל, שם מדובר בוועדות שרירותיות ולא פשוטות. אדם אשר לא מכיר את המערכת מבפנים ולא בקיא בעובי הקורה, עלול לוותר מראש על בקשתו, או להפסיד גם בהגשת הערר עקב ניהול לא יעיל מספיק של התהליך.

  ערעורים אזרחיים מול רשות המיסים – מקרים לדוגמא

  • ערעור על שומת מס שנקבעה ע"י פקיד שומה (הגשת השגה על שומת מס)
  • עררים במקרי פסילת ספרים
  • בקשות ערעור אחרי תשלום מוטעה של כפל מס
  • ערעורים על קנסות כספיים שניתנו על תקלות מס, איחורים וניהול ספרים לא תקין
  • ערעורים פרטניים מול מע"מ, מס הכנסה, מכס

  האם אפשרי לנהל לבד תהליכי הגשות עררים לרשויות במדינת ישראל?

  רק הרעיון נשמע מפחיד למרבית אזרחי ישראל. התשובה לשאלה בכותרת היא חד משמעית לא, כאשר אין לכם ידע משפטי מתאים עבור תהליכים אלו. המציאות בשטח יוצרת מצב בו כמעט בלתי אפשרי עבור אזרח מן השורה וללא היכרות מעמיקה עם התחום להתמודד לבד מול שפע הניירת ופקידים ממשלתיים היושבים בוועדות הערר.

  ייצוג משפטי בתהליכי ערעור מול ועדות ערר רשמיות – משרד עו"ד בועז ראובן

  משרד עו"ד בועז ראובן ושות' מתמחה בדיוק בטיפול במקרים אלו של הגשת ערעורים והתנהלות מול ועדות ערר. המשרד עוסק בייצוג אזרחים בנושאים של התמודדות מול רשויות המס וגופים ממשלתיים נוספים, בין אם במסלול אזרחי ובין אם בייצוג פלילי. ניסיון רב שנים, קשרים שנקשרו והבנה עמוקה של הנפשות הפועלות ואופן התנהלות הדברים מאפשרים למשרד לייצג את לקוחותיו בצורה נאמנה ותוך שאיפה מתמדת להשגת תוצאות אופטימאליות.

   דילוג לתוכן