צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  תכנון מס

  תכנון מס הוא לא "מילה גסה", חשוב להתחיל ולהדגיש זאת ראשית כל. תכנוני מס הם חלק אינטגראלי מהתנהלות כלכלית חכמה ולגיטימית ומדובר על שיטות ודרכים המקובלות ומותרות על ידי רשויות המס, הישראליות והבינלאומיות. משרדנו מציע שירות מקצועי, מותאם אישית ובמודל של משרד בוטיק בתחום דיני המס והמשפט הבינלאומי, כולל התמחות בתהליכים מדויקים, חוקיים ומושכלים של תכנון מס – ליחידים ולארגונים.

  במציאות בה הרגולציה המקומית והבינלאומית עוברת שינויים רבים בתחומי המס ואשר בה יש שינוי יסודי במודעות הציבורית לנושאים כמו הימנעות ממס, מקלטי מס והתחמקות ממס של יחידים ובעיקר של חברות גדולות – קל להתבלבל ולהתייחס גם לנושא תכנון המס באותה מתכונת שלילית. אך זו כמובן טעות יסודית, ההסבר הממצה הבא יספק לכם את התמונה המלאה על הנושא ועל השירותים שעו"ד בועז ראובן וצוותו מציעים ללקוחות בתחום תכנוני מיסוי לגיטימיים.

  שירותי תכנון מס עם משרד עו"ד בועז ראובן

  • ייעוץ, היערכות
  • מתן חוות דעת בסוגיות מס הכנסה.
  • ליווי בתיאומי מס מורכבים.
  • ייעוץ מס, ליווי משפטי לגבי תכנוני מס ליחידים, לארגונים ולחברות עסקיות.

  מהו תכנון מס – האם מדובר בהתחמקות ממס?

  התשובה לשאלת הכותרת היא לא! נכון שגם בהתחמקות ממס וגם בתכנון מס התוצאה הרצויה היא תשלום מס נמוך יותר, עד לכדי אפס מס אפילו – אך בעוד שהתחמקות ממס מתארת מהלכים בלתי חוקיים להגיע לתוצאה זו, תכנון מס מתאר מהלכים חוקיים ומוכרים לאותה תוצאה כלכלית. לצד זאת, נשאלת שאלת תום הלב והאמצעי שהושג על מנת לשלם את המס המופחת, זאת כדי להבדיל משפטית ורשמית בין תכנון מס לבין התחמקות ממס.

  בתהליך של תכנון מס, באמצעות גורמים מקצועיים בודקים את המסלולים האפשריים, בחסות החוק, לבדיקת יכולתו של יחיד או תאגיד לשלם מס מופחת. לאחר בדיקת המסלולים האפשריים נבחר המסלול בעל הפוטנציאל הטוב ביותר לתשלום מס מופחת, כל זאת כאמור, באופן חוקי ובמסגרת הגדרות החוק ורשות המיסים. תשלום מס מופחת באמצעות יישום מוצלח של תכנון מיסוי מושג, בין היתר, תוך שימוש בכלים חוקיים, בפרצות משפטיות שונות בדיני המס, בפרשנות משפטית לנהלים ולחוקי מיסוי וכן במהלכים חשבונאיים לגיטימיים.

  ביצוע של תכנון מס הוא זכות מוגדרת וחוקית של אדם או תאגיד, בין אם תכנון לפי מערכת המיסוי הישראלית ובין אם תכנוני מס בינלאומיים.

  בנוסף ומעבר לכך, כאשר אדם או תאגיד שוכר את שירותיו של מייצג אמין ואיכותי בתחום המיסוי, המייצג פועל גם אל מול רשויות המס להסדרת תכנון המס, מבעוד מועד ולאחר מעשה במסגרת הדיווחים התקופתיים. לדוגמא, הכנת חוות דעת עבור הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.

  בסופו של תהליך, התוצאה האופטימלית – והחוקית - היא יחיד או תאגיד אשר קיבלו במסגרת החוק הפחתת מס, בתום לב ובאמצעים כשרים.

  האם אני אמור לבצע את תכנון המס לבד?

  תכנוני מס הם עניין מקצועי מורכב ורחב מאוד. אי לכך, האזרח הפשוט או אפילו מנהל עסקי לא צריכים להתמודד עם העניין בעצמם. מדובר בתהליך מורכב ולא פשוט, אשר צריך להיבחן בקפידה ותוך ראייה רחבה מאוד של החוק, ההגדרות והאפשרויות הפוטנציאליות. האלמנטים של תום הלב ושל פעילות בחסות החוק הינם משמעותיים וקריטיים עבור התוצאה הסופית והימנעות מכניסה לתחום הפלילי של עבירות מס. חשוב מאוד  להיעזר בשירותיו של משרד עו"ד הפועל בתחום תכנון המס, דוגמת משרד עו"ד בועז ראובן ושות'. המשרד מתמחה בהתמודדות מול גורמי רשויות המס וייצוגם של נאשמים/נחקרים/אזרחים/תאגידים מולם.

   דילוג לתוכן