צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  הליכי הסגרה

  הסגרה בין מדינות היא הליך משפטי של מסירה של אדם שהורשע או מואשם בעבירה פלילית ממדינה אחת למדינה אחרת. אנו נתקלים מעת לעת בדיווחים בתקשורת בתיקי הסגרה בתיקים בעלי פרופיל ציבורי רחב, כגון תיקי פשיעה מאורגנת. לסמכות השיפוטית כמו גם לאזרחות של אדם יש משמעות רבה מאוד במערכת המשפט, בישראל ובעולם, לכן לא כל כך בקלות ובמהירות מדינות מוכנות להסגיר אנשים המואשמים או אשר הורשעו בפלילים – עובדה המחייבת ייצוג משפטי מקצועי ומאוד מדויק כדי להגיע להצלחה הרצויה בתיקים אלו.

  עו"ד בועז ראובן הינו עורך דין פלילי מומחה ובעל ניסיון עשיר ומוניטין מכובד, בישראל ובעולם. למשרד מערכת קשרים ענפה ואיכותית עם גורמים משפטיים מובילים במדינות  רבות בעולם, כולל במסגרת טיפול מוצלח בתיקי הסגרה מורכבים במיוחד, מישראל ואל ישראל.

  התנאים לקיום הסגרה

  הסגרה היא תהליך משפטי ארוך ומורכב, הכולל לא רק היבטים משפטיים גרידא אלא גם היבטים פוליטיים, אינטרסים רחבים ומהלכים גיאו-פוליטיים בין מדינות שונות. היתכנות ההסגרה מותנית בקיומו של הסכם הסגרה בין ישראל למדינה זרה, או בהתקיימות תנאים העומדים בעקרונות המשפט הבינלאומי ו/או אמנות בינלאומיות המאפשרות הסגרת חשודים בפשעי מלחמה, סחר בבני אדם ועוד.

  מדינת ישראל חתומה על הסכמי הסגרה עם מרבית מדינות אירופה ועל הסכמי הסגרה פרטניים מול אוסטרליה, ארה"ב, קנדה ומדינות נוספות. חשוב לציין כי מדינת ישראל, בהיותה מדינה שהיא במידה מסוימת ייחודית ושונה ממדינות אחרות בעולם (מדינת לאום יהודית למשל) לא מסגירה אזרחים שלה בקלות למדינות זרות. כמו כן, מהצד השני, היא תנסה במקרים רבים שאזרחים ישראלים הנמצאים בכלא בחו"ל יוסגרו לישראל לצורך ריצוי עונשם. כל זה כמובן לא מבטל כלל את החשיבות המכרעת של ייצוג משפטי איכותי, מותאם אישית ובידי גורם מנוסה בהליכי הסגרה .

  הסגרה - משימה חובקת עולםעבירות צווארון לבן

  בועז ראובן ושות', מהמשרדים המובילים בישראל בתחום המשפט הבינלאומי, מעמיד לרשותכם שירותי ייצוג בדיני הסגרה ובהליכים הקשורים בהם, בכל ערכאה משפטית, בארץ ובעולם.

  המשרד, הנהנה משיתוף פעולה הדוק של מחלקות משפטיות וגורמי אכיפת חוק בישראל ובחו"ל, מטפל בהליכי הסגרה בין ישראל למדינות זרות, מייעץ ללקוחות המצויים בהליכי הסגרה בחו"ל ובישראל ומספק חוות דעת משפטיות הנוגעות לאמנות בינלאומיות עליהן חתומות המדינות המעורבות.

  משרד עו"ד בועז ראובן – מומחים בהליכי הסגרה

  מכיוון שתהליך ההסגרה הוא תחום משפטי רגיש ומסועף, הכולל מגוון שיקולים והיבטים, משרד עו"ד בועז ראובן ושות' יבחן את מכלול הנתונים ויפעל על מנת להוכיח שאינכם ברי הסגרה לחו"ל או שיש להסגירכם לישראל לצורך ריצוי העונש במדינה שלכם. במקרי בקשות הסגרה של ישראלי למדינה בחו"ל, זה נעשה למשל מטעמי סיכון כפול (מצב משפטי בו אדם מועמד פעמיים לדין על אותה עבירה תוך קיום מערך עובדות זהה), התיישנות, אפליה על רקע דתי או גזעי, או בטענה שהראיות אינן מספקות לביסוס דבר העבירה.

  אם נעצרתם מחוץ לגבולות המדינה, צוות המשרד ילווה אתכם אישית לאורך ההליך המשפטי כולו ויעמיד לרשותכם מגוון פתרונות משפטיים יצירתיים שיובילו לתוצאה מיטבית במסגרת הנסיבות.

  דוגמא לטיפול של המשרד בתיק הסגרה מורכב

  "בימים אלו אנו מייצגים את ב.ר. - אזרח ישראלי אשר נהג להבריח צעירות מאוקראינה לישראל למטרות זנות. אחת הצעירות, אשר ניסתה להימלט, נרצחה על ידו ולאחר מכן הוא שב לישראל.

  השנים חלפו, ב.ר. התחתן, הקים משפחה וכעבור 10 שנים נסע לחופשה בברלין. עם נחיתתו הוא נעצר בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוציאה כנגדו אוקראינה, המחייב את גרמניה להסגירה לידיה.

  אופייה החמור של העבירה, הוביל להחלטה של גורמי האכיפה בישראל שלא לדרוש את העברתו לארץ ולכן משפטו מתנהל כעת באוקראינה. מכיוון שלאוקראינה ולישראל יחסים דיפלומטיים טובים, אנו פועלים במסגרת חוקי ההסגרה כדי שב.ר. יוכל לרצות את עונשו בישראל".

   דילוג לתוכן