צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  הסכמי הסגרה – הסגרה לארה"ב

  בעשור האחרון, אנו שומעים יותר מאי פעם על תיקי הסגרה מישראל לארה"ב, בעיקר בתיקים מתוקשרים וגדולים של ראשי ארגוני פשיעה מאורגנת. ואכן, כיום ישנם יותר מקרים של הסגרה בין המדינות הידידות האלו, ישראל וארצות הברית. הסגרה מישראל לארה"ב מעוגנת בהסכם הסגרה ותיק בין שתי המדינות, כאשר למרות האמור לעיל עדיין מקרי הסגרה לארה"ב הם יחסית נדירים ביחס לכלל התיקים הפליליים בישראל.

  משרד עו"ד בועז ראובן מציע שירות בוטיק מקצועי ביותר של עו"ד פלילי, בעל התמחות פרטנית במשפט בינלאומי, כולל בדיני הסגרה ובטיפול מוצלח בתיקים רלוונטיים, תיקי עבירות פליליות ותיקי עבירות מס כאחד.

  התנאים להסגרה לארצות הברית

  מדינת ישראל חתומה על הסכם הסגרה עם ארה"ב, המעוגן באמנה שנחתמה בין המדינות כבר בשנת 1962. אמנה זו מאפשרת הסגרה בגין עבירה שדינה שנת מאסר אחת ומעלה - בהתאם לחוקי שתי המדינות. עבירה היא ברת-הסגרה גם אם מדובר בניסיון לעבירה, בקשירת קשר לביצוע עבירה, בהשתתפות, בסיוע, בייעוץ או בשידול וכל שותפות בעבירה, בטרם התרחשותה ולאחריה.

  חשוב לציין כי ישראל, בהיותה מוגדרת כמדינת הלאום של העם היהודי, לא ממהרת לחתום על הסכמי הסגרה ובעיקר אינה ממהרת להסכים להסגיר אזרחים שלה למדינות אחרות, כולל לארה"ב. כך שמקרים המאושרים להסגרה הם מורכבים ומחייבים שמהות העבירות או העבריינים המעורבים תהיה משמעותית. בנוסף, יש משמעות לכך שישראל וארה"ב נמצאות בקשרים קרובים והדוקים מאוד מבחינה כלכלית, דיפלומטית ופוליטית – כך שאפשר לומר במידה מסוימת של צדק כי תיקי הסגרה לארה"ב הינם ייחודיים לעומת תיקים אחרים הנוגעים להסכמי הסגרה בינלאומיים בין ישראל למדינות אחרות.

  בפשעים מהותיים של אזרחי ישראל אשר נמצאים בישראל ואשר בוצעו בארה"ב או כנגד אזרחי ארה"ב, הרשויות האמריקאיות עשויות לבקש להפעיל את הסכם ההסגרה בין הצדדים, זאת כדי שמערכת אכיפת החוק והמשפט שם תמצה את חקר האמת ואת ריצוי העונש תחת המסגרות החוקיות של ארה"ב. כמו כן, במקרים בעלי פרופיל גבוה, למשל ראשי ארגוני פשיעה, אשר כוללים עבירות בארה"ב יתכן וישראל עצמה היא שתבקש להסגיר נאשמים לארה"ב כדי לוודא שאלו אכן ירצו עונש כדין ויורחקו ממוקדי הכוח שלהם בישראל.

  ייעוץ וייצוג בהליכי הסגרה לארה"ב

  משרד עורכי דין בועז ראובן ושות' מתמחה בהליכי הסגרה לארה"ב - תחום משפטי מורכב הכולל שורה ארוכה של צעדים, דיונים ואפשרויות. המשרד ילווה אתכם אישית בכל ההליכים הכרוכים בהסגרה לארה"ב, ייצג אתכם בכל הערכאות, יספק לכם חוות דעת וייעוץ משפטי מקיף ויפעל בנחישות למניעת ההסגרה. כל זאת, תוך היעזרות בסייגים שונים המופיעים באמנת ההסגרה בין המדינות:

  • אפשרות להרשעה בארה"ב וריצוי העונש בישראל.
  • אי הסגרה לנאשמים בעבירות פוליטיות או לאדם שנשפט, הורשע וזוכה בגין העבירה המדוברת.

  בעוד שכמובן שריצוי עונש מאסר הוא בכל מקרה מציאות קשה ומורכבת מאוד, קל וחומר כאשר האדם המורשע נדרש לרצות את העונש במדינה זרה. מניעת תהליכי הסגרה לארה"ב מהותם קודם כל להפחית עד כמה שניתן את העונש על לקוחות המשרד ובנוסף כמובן למנוע את ההסגרה לחו"ל כך שהאדם ירצה את עונשו בישראל.

  דוגמא לטיפול המשרד בתיק הסגרה לארה"ב

  ג.ר. היא צעירה ישראלית, אשר הייתה נוהגת להתקשר לאזרחי ארה"ב ולבשר להם על "זכייתם" בהגרלת הלוטו, בסכום של מיליוני דולרים. על מנת לקבל את כספי הזכייה, דרשה מהם לשלם אגרה בגובה 2% מסכום הזכייה. בקשה זו נשמעה אמינה ואותנטית, מכיוון שג.ר החזיקה בעותק מטופס הלוטו, אשר הועבר אליה ע"י אנשי קשר בנקודות המכירה בארה"ב.

  גורמי האכיפה בארה"ב אשר חשפו את "עוקץ ההגרלות", עמדו להפעיל את אמנת ההסגרה הקיימת בין המדינות. כדי למנוע את הסגרתה של ג.ר., יצאתי בדחיפות לארה"ב כנציג המשרד וטענתי שמרשתי מעוניינת לשתף פעולה מכיוון שהיא קורבן לניצול של גורמים עבריינים אשר כפו עליה להשתתף בהונאה. בתמורה להבעת חרטה ולחשיפת אנשי הרשת והשיטה, נחלצה ג.ר. מהסגרה וגזר דינה היה קל - ביחס לחומרת העבירה.

   דילוג לתוכן