צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  חוזים בינלאומיים

  מסחר אלקטרוני, עסקאות נדל"ן בחו"ל, מסחר בינלאומי ומסחר פיננסי גלובלי מתארים חלק מהדוגמאות הממחישות עד כמה העולם מחובר, קרוב ונגיש היום יותר מאי פעם לישראלים. כל הדוגמאות המתוארות לעיל כוללות בתוכן שפע אדיר של מקרים, אפשרויות וסיפורים – כאשר אחד החוטים המרכזיים המחברים בין כולן הוא הצורך ביישום מוצלח ומושכל של חוזים בינלאומיים בין הצדדים המעורבים. משרד עו"ד בועז ראובן מתמחה במיסוי ובמשפט בינלאומי, בדגש על תיקים ומקרים הנוגעים לחוזים בין גורמים ישראלים לגורמים בחו"ל.

  ההגדרה של חוזים בינלאומיים

  מבחינה משפטית ומעשית, חוזים בינלאומיים מתארים את הפעולה של עריכת חוזים בין גורמים הפועלים במדינות שונות וכפופים לאמנות ולחוקים מקומיים שונים. ההיבט הייחודי העיקרי בין חוזים שבהם הצדדים נמצאים במדינות שונות לבין חוזה הקושר גורמים הנמצאים ופועלים באותה מדינה הוא בדיוק בעבודה זו – הגורמים השונים המתקשרים ביניהם באמצעות חוזה מחייב, נמצאים ופועלים ממדינות שונות אשר לכל אחת מהן מערכת חוקים נפרדת ועצמאית.

  בנוסף למערכת החוקים העצמאית של כל מדינה בה נמצא ו/או פועל צד הנקשר בחוזה עם גורם אחר הנמצא בישראל, למשל, קיימת גם מערכת חוקים בינלאומית מחייבת ורלוונטית לחתימת חוזים בינלאומיים. משרדנו מתמצא  באופן מעמיק ורב ניסיון הן בתחום הפרטני של חוזים גלובליים והן בתחום הרחב יותר של משפט בינלאומי.

  חוזים בינלאומיים - המקום בו אמנות וחוקים נפגשים

  היום יותר מתמיד, הסחר הבינלאומי בין מדינות וגורמים מסחריים פרטיים הוא החמצן המניע את כלכלת העולם. מידי יום מתבצעות מיליוני עסקאות פיזיות ווירטואליות בתחום הנדל"ן, הרכב, התוכנה, התעשייה, מוצרי הצריכה, הקניין הרוחני וכן הלאה.

  כל התהליך הזה, המהווה את העורקים בהם זורמת הכלכלה העולמית, לא יכול היה להתקיים באופן מסודר, מאורגן ואמין ללא שימוש בחוזים בינלאומיים, אשר נערכים ומנוהלים ע"י גורמי מקצוע המתמחים בדיוק בכך, כולל כמובן עורכי דין לחוזים. חוזים בינלאומיים אלו הם עמוד השדרה המשפטי והמחייב להסדרת היחסים והתנאים השונים של התקשרות בין גורמים ממדינות שונות, כאשר בכל מדינה מערכת חוקים אחרת, מערכת נורמות עסקיות וציבוריות שונות וכמו כן שלל מחויבויות להסכמי סחר גלובליים שונים ואמנות למיניהן. 

  בדיוק בשל מורכבות התחום של חוזים בינלאומיים – בין גופים עסקיים מכל תחומי העיסוק והפעילות, ארגונים ממשלתיים וללא ממשלתיים וכיוצא באלו – אתם זקוקים לשירות משפטי מקצועי ומדויק, לעריכת, בחינת וייעוץ לגבי חוזה בינלאומי רק ע"י עו"ד מומחה בתחום ועם ניסיון מוכח בעבודה עם חוזים שונים והיכרות עם ההיבטים הרבים של החוק הבינלאומי ושל החוקים הרלוונטיים בכל מדינה המעורבת בחוזה.

  עו"ד בועז ראובן ושות' – חתימה חוזית של ידע וניסיון

  משרד עו"ד בועז ראובן, העוסק במשפט בינלאומי ובדיני חוזים כבר מעל 10 שנים, צבר בקיאות רבה בבחינת חוזים בינלאומיים ובעריכת חוזים מסחריים תאגידיים ופרטיים, חוזי הפצה וזכיינות, הסכמי שיתוף, הסכמי מכר, ערבויות ועוד.

  קשרי העבודה ההדוקים של המשרד עם עורכי דין מובילים ברחבי העולם, מאפשרים לכם ליהנות מתובנות הנוגעות לחוזה מנקודת מבטו של עמיתכם לחוזה ולזהות מראש את ה"מוקשים" המסתתרים בין סעיפיו השונים. עריכת החוזה תתבצע תוך ושמירה קפדנית על האינטרסים שלכם ותתחשב בכל האמנות והחוקים הבינלאומיים החלים על העסקה. כמו כן, ההסכם יגדיר את מקום השיפוט – נתון בעל משמעות רבה שעשוי להוביל להכרעת דין נוחה יותר, במקרה של סכסוך משפטי המגיע לערכאות.

  עומדים לפני התקשרות עסקית או פרטית עם גורם בחו"ל? אתם חייבים להגן על עצמכם ולהסדיר את כל העניינים באמצעות חוזה מסודר, מפורט ומחייב משפטית. למידע, ייעוץ ועריכת חוזים בינלאומיים, צרו קשר היום עם משרד עו"ד בועז ראובן.

  דוגמא לחשיבות המקצועיות והליווי לגבי חוזה עסקי בינלאומי

  "צ.ש. - משקיע ישראלי אשר חיפש אפיק השקעה לכספו, רכש דירה בקפריסין, תמורת 120,000 אירו. לצורך אימות המסמכים, צ.ש שכר את שירותינו. המסמכים אמנם נראו תקינים, אך המוכר נקט סחבת ונמנע מנוכחות במעמד החתימה על החוזה.

  התנהלות זו עוררה את חשדי ולכן הפעלתי את עמיתיי במשרד עורכי דין מוביל בקפריסין, אשר ביצעו בשמי חקירה כלכלית על המוכר. חקירה זו העלתה שהמוכר אינו תושב קפריסין ושמדובר בתרגיל הונאה מורכב. עסקת המכירה בוטלה ומרשי הציל את כספו".

   דילוג לתוכן