עבירות הונאה

הונאה היא אחת מהעבירות החמורות והמורכבות ביותר בספר החוקים, המחייבת ייצוג משפטי של מומחים כדי לאפשר לגורם המיוצג להגיע לתוצאות האופטימליות מבחינתו בהתאם לנסיבות.

בתקשורת אנו שומעים הרבה על תיקי הונאה בעלי הד ציבורי רחב, בין אם בשל זהות הגורם העברייני ובין אם בשל מורכבות המקרה והסכומים המעורבים. קיימות אפשרויות רבות ושונות של עבירות הונאה, ואי לכך חוקים שונים המגדירים את התחום כולו מבחינה משפטית.

אם אתם חשודים בעבירות הונאה כלשהן או אתם מעורבים במקרה רלוונטי, ייצוג נכון יכול לשפר את הסיכויים שלכם להפחתה בעונש ואפילו לזיכוי.

הונאה היא עבירה מורכבת, המתפרסת על פני מספר סעיפי חוק: "סעיף סל" מגדיר קבלת דבר במרמה כעבירה ואילו סעיפים אחרים עוסקים בהונאת נושים, קשירת קשר להונאה, זיוף תעודות, התחזות לאדם אחר ועוד.

אומנם עבירות ההונאה נפוצות בעיקר במגזר העסקי, אך הן עלולות להתבצע בקלות דעת גם ע"י אנשים פרטיים נורמטיביים נטולי עבר פלילי, כגון נער המזייף תעודת זהות על מנת להיכנס למועדון, מתמחה בעריכת דין המציג עצמו כעו"ד עם רישיון מלשכת עורכי הדין ועוד מקרים רבים ומגוונים.

עבירות הונאה מבוצעות לרוב לטובת השגת רווח כספי, עסקי ו/או אישי שלא כדין ולא באופן תקין. כמו כן, עבירות אלו יכולות לכלול מרכיב של מרמה, הפרת אמונים, עבירות מחשב מעילה, הלבנת הון וכיוצא באלו.    מכיוון שעבירת ההונאה נחשבת לעבירה מתוחכמת, הדורשת מן המבצע רמה גבוהה של תכנון וביצוע, בלי שהקרבן, אדם פרטי, שותף עסקי או חברה יהיה מודע למעשה ההונאה, כך גם משימת הוכחת קיום עבירת ההונאה וההגנה על הנאשם בהונאה, מחייבת הבנה מעמיקה בתחום עבירות ההונאה.

משרדנו מעמיד לרשותכם ניסיון עשיר בייצוג נאשמים בעבירות הונאה.

מכיוון שלכל עבירת הונאה יסודות פרטניים משלה ודרכי הוכחה שונות, ומכיוון שהכרעת בית המשפט מתבססת על 3 גורמים עיקריים: המבצע, הנפגע ונסיבות המקרה, צוות המשרד יגבש למענכם אסטרטגיית הגנה מותאמת אישית ויצירתית ויפעל על מנת להפחית את עונשכם ולשפר את סיכויי ההצלחה בתיק. אם אתם חסרי עבר פלילי, הליווי המשפטי המקצועי של צוות המשרד יאפשר לכם, על פי רוב, ליהנות מהקלה משמעותית בעונש או מקנס כספי בלבד ובמקרים מסוימים, אף מזיכוי מלא מאשמה.