צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  עבירות מחשב

  עבירות המבוצעות בעזרת מחשב, או כנגד מחשבים, הן עבירות פליליות הכרוכות לעיתים בהיבטים בינלאומיים אשר יכולים לסבך את המעורבים בצורה משמעותית, כזו שאולי אפילו לא דמיינו כאשר נכנסו לכל "הסיפור". מדי פעם יוצא לשמוע בתקשורת דיווח על פשע מחשב מהותי ומורכב שבוצע ע"י גורמים ישראליים או כנגד גורמים בישראל, לא אחת עם מעורבות של או כנגד גורמים שונים בחו"ל. במציאות הטכנולוגית של ימינו, זהו כמובן איום ברור ומידי ותחום המעסיק רבות גורמים רבים – אכיפת חוק, צבאות, גופי מודיעין, גופים מסחריים, ענפי תשתיות, תעשיית הפיננסים, גופי תקשורת וכן הלאה.

  פשעי סייבר ועבירות מחשב כבר מזמן יצאו מתחום הקולנוע או המאבקים בין מדינות, מדובר על עולם מורכב, מסועף ומתוחכם מאוד אשר פוגע כמעט בכל תחום והיבט בחיינו ובהתנהלות של גופים מכל הסוגים. אי לכך, עולם המשפט התעדכן בהתאם ועם השנים התפתח התחום המשפטי של עבירות מחשב, כולל חוק ייעודי לכך בישראל ושורה רחבה של חוקים בינלאומיים.

  משרד עו"ד בועז ראובן מתמחה במשפט בינלאומי ועבירות מחשב וסייבר, כולל טיפול מוצלח וניסיון עשיר בתיקים הקשורים לעבירות מחשב בעלות השפעה בינלאומית. לצד ייצוג משפטי לגבי עבירות סייבר ומחשב בישראל עצמה, כאשר מעורבים בתיק גורמים בינלאומיים אתם כבר צריכים עו"ד בעל ידע וניסיון רלוונטיים לטיפול במקרים מורכבים ורגישים אלו ברמה הבינלאומית – אתם צריכים את עו"ד בועז ראובן!

  עבירות מחשב – עבירה פלילית לכל דבר

  האינטרנט, המחשבים, הטלפונים החכמים, הטאבלטים ורשתות המחשבים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו - וכך גם עבירות המחשב המתלוות אליהם. בשנים האחרונות הכירו הרשויות ביתר שאת בחשיבות האכיפה בעבירות פליליות אלו, העלולות לגרום לגופים ולאנשים הנפגעים מהן, נזק כלכלי ואישי בלתי הפיך.

  עבירות מחשב גם נחשבות עבירות פליליות לכל דבר ועניין וכך גם הטיפול בהן היום הוא בהתאם. גורמי אכיפה, חקירה ותביעה כבר מזמן לא מתייחסים לעברייני מחשב כאל "גיקים" שובבים אלא כאל עבריינים פליליים  בעלי יכולות מורכבות ומסוכנות.

  ההיבט הגלובלי של עבירות המחשב גביית מיסים מגוגל ופייסבוק

  עבירות המחשב נחלקות לשני סוגים עיקריים:

  • עבירות המבוצעות בעזרת מחשב. כגון, הונאות, הימורים, התחזות, קבלת דבר במרמה, גניבה, שימוש בלתי חוקי בכרטיסי אשראי, עבירות מין וכדומה.
  • עבירות כנגד מחשבים עצמם: החדרת וירוסים, חדירה למידע, העברת מידע כוזב וכל הפרעה או שיבוש פעולתם התקינה של המחשבים ורשתות תקשורת. אלו עבירות הסייבר המדוברות.

  במקרים רבים, עבירות המחשב מתאפיינות בהיבטים בינלאומיים שונים: שרתים מותקפים הממוקמים במדינות שונות, רשת האינטרנט המאפשרת ביצוע עבירות מחשב "בלחיצת כפתור", בכל נקודה על פני הגלובוס ועד הסגרת חשודים בין מדינות. במקרים אלה ואחרים, יש להיעזר במשרד עורכי דין המתמחה הן בעבירות מחשב והן במשפט בינלאומי: בדיוק תחומי ההתמחות של  משרד עו"ד בועז ראובן ושות'.

  בועז ראובן ושות' – עו"ד לעבירות מחשב ומשפט בינלאומי

  אם אתם חשודים בעבירות מחשב, משרד עורכי הדין בועז ראובן ושות' ילווה אתכם בכל השלבים, החל מההכנה לחקירות, ייצוג בחקירות ובערכאות המשפטיות ועד ניהול הליכי ההסגרה בישראל ובחו"ל. ניסיונו העשיר והמוכח של צוות המשרד בחוקי עבירות המחשב, הזוכים לפרשנויות שונות בכל מדינה ומדינה ובמשפט הבינלאומי, יחד עם קשריו ההדוקים עם גורמי חוק ואכיפה במדינות שונות ברחבי העולם, יקנו לכם יתרון ממשי בכל ערכאה משפטית בארץ ובחו"ל.

  דוגמא לטיפול המשרד בתיק עבירות מחשב

  הבלוגר א.ס. אשר יוצג על ידי המשרד, הואשם ע"י חברת ההפקה של תוכנית ריאליטי מוכרת בחשיפת שמות המתמודדים שהגיעו לשלב הגמר ואת תסריט פרק הגמר ובהעברתם לפרסום באתר חדשות מוביל.

  כתב האישום כלל עבירות של חדירה לחומר מחשב, פגיעה בפרטיות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

  במסגרת ההתדיינות המשפטית, ערערתי את טענות המשטרה וטענתי שכתב האישום אמור להיות מופנה כנגד האתר אשר פרסם את המידע ונהנה מהחשיפה התקשורתית הגדולה. בית הדין קיבל את נימוקיי והדיון הסתיים בהסדר: א.ס ירצה 6 חודשי עבודות שירות בלבד.

   דילוג לתוכן