צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  עורך דין מקסיקו

  למרות שלא אחת אנו שומעים על מקסיקו במדיומים חדשותיים דווקא בהקשרים שליליים של פשיעה, עוני ובעיות בריאות הנפוצות במדינה הגדולה והמורכבת הזו, בפועל מדובר על מדינה רבת רבדים וגוונים, מדינה עם קהילה יהודית מפוארת וגם מדינה עם פוטנציאל עסקי עצום לגורמים ישראלים במכלול תחומים. בשנים האחרונות ניתן בהחלט לראות צמיחה ופריחה ביחסים בין ישראל למקסיקו, הן ברמה המדינית ובעיקר ברמה הכלכלית-מסחרית, כאשר חברות ועסקים ישראלים רבים נכנסים לפעילות במדינה הראשית והמובילה במרכז אמריקה. 

  משרד עו"ד בועז ראובן מתמחה במשפט בינלאומי, משפט כלכלי ומשפט פלילי, כולל מתן שירותים משפטיים מגוונים ומותאמים אישית במגוון מדינות ברחבי העולם. אנו פועלים עבור ועם לקוחות ישראלים גם בשוק המקסיקני, במכלול תחומים משפטיים ועם שירות מוכוון תוצאות ומותאם אישית. המשרד מעניק שירותי עורך דין במקסיקו הן דרך צוות המשרד בישראל והן באמצעות שיתופי פעולה משפטיים חזקים ואמינים עם משרדים במקסיקו. 

  מידע רלוונטי ומעניין על מקסיקו גילוי מרצון

  מקסיקו נמצאת במרכז אמריקה (רשמית וגיאוגרפית נמצאת בצפון אמריקה), בין ארה"ב למדינות מרכז אמריקה גואטמלה ובליז. למקסיקו קו חוף לאוקיאנוס השקט במערב ולמפרץ מקסיקו ולים הקריבי ממזרח. למעשה, מקסיקו היא פדרציה של 32 מדינות פדרליות קטנות יותר, בדומה לארצות הברית מבחינה זו. 

  המוניטין של מקסיקו ברחבי העולם הוא כאמור שלילי פעמים רבות, לאו דווקא בצדק. בפועל, המדינה היא שותפת הסחר הגדולה והמובילה של ארה"ב ומייצאת היקפים גדולים של דלקים, תוצרי חקלאות ותוצרי כרייה. עוד עובדה שאינה מוכרת במיוחד היא שבמקסיקו חיה קהילה יהודית גדולה, חזקה ואשר נחשבת יחסית עשירה ומבוססת. רבים מיהודי מקסיקו גרים במקסיקו סיטי הבירה, אך יש קהילות גדולות וחזקות גם בעוד אזורים ברחבי מקסיקו. 

  במקסיקו דוברים ספרדית, בעקבות הכיבוש הספרדי של האזור בראשית המאה ה-16. לאורך ההיסטוריה חיו באזור מקסיקו תרבויות ילידיות גדולות, מפוארות ומפותחות, כאשר האצטקים ובני המאיה הם התרבויות המפורסמות ביותר – ברחבי מקסיקו שלל אתרים ארכיאולוגיים ועדויות תרבותיות לעמים ילידים עתיקים אלו. 

  כלכלה ומיסוי במקסיקו 

  מקסיקו היא מדינה שמאוד מעודדת עסקים בינלאומיים וסחר גלובלי. המדינה חתומה על עשרות הסכמי עידוד השקעות והגנה כלכלית כל מדינות שונות והיא חברה ב-11 אזורי סחר חופשי בינלאומיים. מקסיקו היא מדינה חברה בכמה ארגונים כלכליים גלובליים חזקים וחשובים, למשל ארגון הסחר העולמי, ארגון אסיה-פסיפיק וארגון אמריקה הלטינית.

  הרגולציה העסקית במקסיקו נמוכה יחסית ומעודדת השקעות, כאשר גם הבירוקרטיה במדינה פשוטה ופחותה, באופן מפתיע אולי למדינות הלטיניות האחרות. חוק ההשקעות במקסיקו אף ממש מגדיר את העידוד הממשלתי של השקעות זרות, כמעט בכל תחומי הפעילות במשק המקסיקני. 

  חברות זרות הרשומות גם במקסיקו, חייבות בתשלום מס רק בגין הכנסות שיוצרו במקסיקו, זאת בניגוד לחברות מקומיות המשלמות מס בגין הכנסה מכל מקור גיאוגרפי. המיסוי האישי במקסיקו הינו פרסונלי, בדומה לישראל. מס החברות המקסיקני גבוה יחסית (30%), אך יש מדיניות קיזוז הפסדים עסקיים רחבה המאפשרת להפחית משמעותית את חבות המס בפועל. קיימת אמנת מניעת כפל מס בין ישראל למקסיקו. 

  שירותים משפטיים במקסיקו – עו"ד מקסיקו

  שירותים משפטיים במקסיקו שלקוחות ישראלים צריכים הינם מגוונים ורחבים מאוד, החל מייצוג בהליכים פליליים שונים ועד ייצוג וליווי משפטי בהקשרם כלכליים-מסחריים. ניתן למשל לציין דוגמאות כמו גוף עסקי ישראלי הרוצה להקים פעילות עסקית במקסיקו וזקוק לשירותים משפטיים, גוף או אדם בעל נכסים או פעילות במקסיקו המבקש לבצע תכנון מס אפקטיבי בין מקסיקו לישראל, ועוד מקרים שונים ורלוונטיים. 

  משרד עו"ד בועז ראובן מציע לכם שירות מותאם אישית, מדויק ודיסקרטי לחלוטין של עורך דין במקסיקו – משפט בינלאומי, משפט פלילי, מיסוי, משפט מסחרי, חוזים, משפט ימי, ירושות, הליכי הסגרה ועוד. 

   

  *המשרד לא עוסק בנושאי "ויזות / אשרות שהייה"

   דילוג לתוכן