צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  בנקאות למטבעות דיגיטליים: ארה"ב, אירופה ואנגליה

  כל נושא המטבעות הדיגיטליים / קריפטוגרפיים לחלוטין "התפוצץ" בשנים האחרונות, עם עליות שערים שכל הזמן עושות כותרות ומושכות עוד משקיעים ומתעניינים לתחום, היקפי שימוש והשקעה הולכים וגדלים ועיסוק ממשלתי ופיננסי הולך וגובר בתחום חדשני ומהפכני שבאופן מרתק הופך למרכיב יותר משמעותי בכלכלה ובפיננסים בכל העולם.

  אך מעבר לסוגי מטבעות קריפטו, הטכנולוגיה מאחורי המודל ואפשרויות ההשקעה, נושא אחד שנותר בעייתי וגם לא מאוד מדובר הוא בנקאות למטבעות דיגיטליים, בישראל וגם בכל יתר העולם המערבי. עוד ועוד משקיעים רוצים לממש רווחים מהשקעות קריפטו ונתקלים למשל בבעיות לממש את הכסף מול בנקים מסחריים בעולם ובנוסף יש עוד היבטים ונקודות בהן עולה הצורך בפתרונות עסקיים וממשקים של בנקאות למטבעות דיגיטליים וקריפטו. נסביר על נושא חשוב ודינמי זה – בדגש על אפשרויות והתפתחויות בארה"ב, אירופה ואנגליה.

  שירותי בנקאות למטבעות קריפטו – מימוש רווחים בכסף FIAT

  לא מעט משקיעים שנכנסו לשוק מטבעות הקריפטו בזמן, למשל רכשו ביטקוין עוד לפני כמה שנים כשערך המטבע היה נמוך יחסית לשיאים של השנים האחרונות (2020-2021), יצרו רווחים נאים ומרשימים, רווחים שהם רוצים בשלב מסוים לממש ולהמשיך הלאה לאפיקי השקעה אחרים. אך לצד אפשרויות מימוש מול בורסות ושחקני קריפטו במרחב האינטרנטי-דיגיטלי (אפשרות שלא תמיד רלוונטית בסכומים גבוהים), רבים ממשקיעים אלו מחפשים דווקא פתרון ממוסד מול בנק כדי לממש את הרווחים – קרי, למכור מטבעות קריפטו ולקבל בתמורה את הרווחים בכסף FIAT "רגיל" לפי סוגי המטבע הרלוונטיים להם.

  עד לאחרונה בנקים מסחריים ובנקי השקעות פרטיים לא ממש ידעו כיצד "לאכול" את כל סיפור המטבעות הדיגיטליים, גם מבחינה מקצועית ומבחינת המערכות הפיננסיות השונות וגם מבחינת רגולציה ממשלתית דינמית, לא יציבה ובאופן כללי סביבה של חוסר ודאות רגולטורי. אך היום יש מגמה של שינוי בנושא זה. היום ישנם כבר שירותי בנקאות למטבעות דיגיטליים אשר מאפשרים בדיוק את מה שתיארנו להלן, מימוש רווחי השקעות קריפטו דרך מכירת המטבע הדיגיטלי וקבלת כסף רגיל. כאשר חשוב לציין כי בבנקים המציעים שירות זה בנוסף הלקוחות מקבלים גם פירוט מסודר, תקין ויעיל של הפעולות הפיננסיות שבוצעו כדי לדווח לרשויות המס ביתר קלות.

  זוהי בשורה של ממש למשקיעי מטבעות דיגיטליים, במיוחד אלו אשר צברו רווחים רבים ומשמעותיים מהחזקה בנכסים פיננסיים חדשניים אלו. כעת יש להם אפשרויות ריאליות ונגישות למימוש הרווח מול בנקים וגם דרך נוחה ובטוחה יותר לדווח לרשויות המס לגבי מהות העסקאות והיקף הרווחים. היבט זה של בנקאות למטבעות קריפטו זמין בעיקר בשווקים הפיננסיים הגדולים בעולם – לונדון, ניו יורק ובנקים אחרים בארה"ב וכן בנקים אירופיים מסוימים, בעיקר שוויצרים. נציין כי ישנן דרכים חוקיות ומסודרות להעביר רווחי קריפטו שמומשו כך מול בנק מסחרי או בנק השקעות פרטי גם לחשבונות המשקיעים בישראל.

  פתיחת חשבונות בנק לפעילות עסקית במטבעות דיגיטליים

  היבט נוסף בו יש צמיחה והתפתחות נדרשת בשירותי בנקאות למטבעות דיגיטליים ומטבעות קריפטו הוא בריבוי האפשרויות בצפון אמריקה, אירופה ואנגליה לפתוח חשבונות בנק המיועדים ומוסדרים לפעילויות עסקיות הכוללות מטבעות דיגיטליים וקריפטו. בנקאות קריפטו כזו, מאפשרת לעסקים בתחום לפעול מול לקוחות עסקיים ופרטיים, לבצע המרות מטבע אפקטיביות ממטבע קריפטו לכסף FIAT ועוד פעילויות של בנקאות מסחרית, אך עם מטבעות דיגיטליים שעד לא מזמן היו מוקצים במערכת הבנקאות המסחרית העולמית.

  בנקים מסוימים במיקומים הגיאוגרפיים שצוינו ואשר נחשבים מרכזיים בכלכלה הגלובלית בכלל ושל העולם המערבי בפרט מאפשרים כיום ונותנים ללקוחות את התשתיות הדרושות גם לפעילויות עסקיות במודל של B2B (עסקים מוכרים לעסקים) וגם במודל של B2C (עסקים מוכרים ללקוחות פרטיים).

  סליקות כרטיסי אשראי בקריפטו / מטבעות דיגיטליים

  ראיה נוספת לכך שהמטבעות הדיגיטליים ועולם הקריפטו בכללותו צובר תאוצה וחוצב לעצמו מקום במערכות הפיננסיות הבינלאומיות, הן הפרטיות והן המוסדיות, היא העובדה שיותר ויותר בנקים הופכים פעילים ביצירת אפשרויות לבצע סליקות כרטיסי אשראי בכל העולם גם באמצעות שימוש במטבעות דיגיטליים וחשבונות קריפטו מוסדרים.

  זקוקים לייעוץ או ליווי משפטי בהקשר לפעילות במטבעות דיגיטליים, בישראל או בחו"ל? פנו למשרד עו"ד בועז ראובן לקביעת פגישת היכרות ולפרטים נוספים.

   דילוג לתוכן