צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  איך לנהל חשבון בנק אירופאי בשוטף?

  האם אתם צריכים לפתוח חשבון בנק אירופאי בתור מי שאינם תושבי מדינה ספציפית באיחוד האירופי? היום אמנם קל מאוד לאזרחי ותושבי מדינות ה-EU לפתוח חשבון בנק בכל מדינות האיחוד, אך מה לגבי אזרחים זרים, בעלי חברות Offshore ומי שכלל אינם גרים באירופה אך זקוקים לחשבון בנק? ובכן, ישנן כיום אפשרויות יעילות ומותאמות לפתיחה וניהול של חשבון בנק אירופאי גם לישראלים ותושבי חוץ אחרים – אך חשוב לבצע את התהליך בחכמה ובהתאמה אישית לצרכים ולמקרה הספציפי.

  משרד עו"ד בועז ראובן מתמחה במיסוי ובמשפט כלכלי, בישראל ובחו"ל, כולל ליווי וייעוץ ללקוחות ישראלים פרטיים ועסקיים לגבי פעילויות פיננסיות באירופה. היום נסביר על ניהול חשבון בנק אירופאי בשוטף.

  הנסיבות לפתיחת חשבון בנק אירופאי שונות ומגוונות, כאשר החשבון יכול להיות פרטי לצרכים פיננסיים כאלו ואחרים, אך לרוב מדובר על חשבונות המיועדים למטרות עסקיות. מטרות עסקיות אלו כוללות למשל קבלת כספי שכ"ד מהשכרת נכסים באירופה, חשבון בנק לחברה שהקמתם באחת ממדינות אירופה, חשבון בנק לצרכי השקעות באירופה וכיוצא באלו.

  ניהול חשבון פרטי בבנק אירופאי

  לאחר שצלחתם את תהליך הקמת חשבון הבנק הפרטי שלכם באחת ממדינות אירופה – מה שיכול בהחלט להיות מורכב ולהצריך הליך בירוקרטי מתמשך, אפילו אחרי שנמצא לכם בנק שלא מחייב הגעה פיזית לצורך פתיחת החשבון, אתם צריכים לנהל את החשבון הזה בשוטף. כאן אתם כבר מתחילים ליהנות משלל היתרונות של הקדמה הטכנולוגית והדיגיטלית של מוסדות אירופאיים.

  אם יש לכם חשבון בנק פרטי באירופה, למשל לצורך קבלת תשלומים מספקים באירופה ו/או ביצוע תשלומים שונים לגורמים באירופה, לצרכי לימודים באירופה או אפילו במדינה בה אתם מבקרים הרבה, ניהול החשבון בשוטף יכול להתבצע במלואו באפיקים דיגיטליים נוחים ויעילים במיוחד. לרוב מדובר על רמת שירות ותפעול טובה מהבנקים המסחריים בישראל.

  כך אתם יכולים לקבל תשלומים והעברות לחשבון האירופאי שלכם, לבצע העברות בנקאיות מהחשבון, לנהל השקעות פיננסיות שונות דרך החשבון וגם היבטים אחרים כמו ניהול כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי וכמובן העברת כספים מהחשבון הזר לחשבון ישראלי.

  בכל הנוגע לחשבון בנק פרטי באירופה למי שאינם תושבים או אזרחים, ניהול החשבון בשוטף הוא קל ופשוט מאוד ומה שצריך לבחור בקפידה ולבצע בצורה מדויקת ומושכלת הוא בחירת המדינה בה אתם פותחים את החשבון וכל תהליך פתיחת החשבון מלכתחילה.

  ניהול חשבון בנק offshore אירופאי

  אם חשבון הבנק האירופאי שלכם נפתח למטרות עסקיות, בדגש על חשבון בנק לחברת offshore שהקמתם באחת ממדינות אירופה, ניהול אותו חשבון בשוטף יהיה כמובן תלוי בצרכים הפיננסיים שלכם ובמהות הפעילות העסקית של החברה שהקמתם. כך למשל יש מקרים בהם חשבון הבנק הוא בעיקר צורך רגולטורי כדי להקים את החברה אך בפועל בחשבון לא תהיה פעילות משמעותית (למשל חברת החזקות offshore). לעומת זאת עבור ישויות משפטיות וצורות התאגדות עסקיות שונות באירופה, חשבון הבנק שלכם בהחלט יהיה פעיל ויצריך תפעול שוטף של מכלול פעילויות פיננסיות.

  כמובן שיש הבדל אם פתחתם חשבון בנק offshore דרך סניף זר של אחד הבנקים המסחריים הישראליים או דרך בנק זר לגמרי, אך היום מרבית היבטי התפעול השוטף של חשבונות בנק עסקיים כאלו מבוצעים ביעילות באפיקים דיגיטליים ידידותיים למשתמש ומותאמים לצרכים הייחודיים של בעלי פעילויות עסקיות גלובליות וחברות offshore במציאות העכשווית של הגברת רגולציה, שיתוף מידע פיננסי והיבטי מיסוי בינלאומי.

  באופן טבעי, כאשר מדובר על פעילויות פיננסיות מורכבות וגדולות מול הבנק האירופי שלכם, ההליך כבר יוצא מהמרחב הדיגיטלי לרוב ועובר למרחב הפיזי. למשל בהיבטי מימון משמעותיים, ליווי עסקאות בחו"ל, ניהול של תיקי השקעות גדולים ומורכבים וכיוצא באלו.

  משרד עו"ד בועז ראובן פועל רבות עבור לקוחותיו בזירות הפיננסיות והרגולטוריות באירופה ונשמח לסייע לכם בכל הקשור להקמה ותפעול של חשבון בנק אירופאי לצרכים עסקיים או פרטיים.

   דילוג לתוכן