צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  פתיחת חשבון בנק בקפריסין – זה כל מה שאתם צריך לדעת

  קפריסין, מדינת האי הקטנה בים התיכון וכמובן גם אחת השכנות הקרובות אלינו בישראל, הפכה בשנים האחרונות ליעד פופולארי עבור עסקים בינלאומיים, משקיעים ובהחלט גם לא מעט ישראלים שעשו אליה רילוקיישן "על מלא". כל אותם אנשים וגורמים, צריכים מן הסתם לבצע תהליך של פתיחת חשבון בנק בקפריסין. משרד הבוטיק של עו"ד בועז ראובן יסביר את כל מה שצריך לדעת על התהליך.

  מנווטים בים הבירוקרטיה הקפריסאית

  הקירבה הגיאוגרפית וחצי שעת טיסה בלבד מישראל, השתייכות לאיחוד האירופי ולגוש האירו, רגולציה עסקית ופיננסית פתוחה וגמישה יותר וגם חופים, נופים ושלל אתרי תיירות מהנים – כל אלו הפכו את קפריסין ליעד פופולארי ביותר עבור המוני ישראלים. יותר ויותר עסקים, תאגידים וגם אנשים פרטיים ומשפחות עושים את המעבר לאי השכן כדי ליהנות משפע היתרונות והדברים שיש לקפריסין להציע.

  אך, פתיחת חשבון בנק בחו"ל היא צעד מרכזי והכרחי בכל רילוקיישן ובכל הקמה של פעילות עסקית במדינה זרה. בהקשר ישיר לכך נאמר, שבעוד שקפריסין היא לגמרי חברה באיחוד האירופי והרגולציה הפיננסית בה מאוד מזמינה ופתוחה ליזמים זרים והשקעות בינלאומיות, המדינה עדיין סובלת מכמה חוליים של עברה, בהחלט מבחינת בירוקרטיה.

  ניווט בים, הסוער והלא ברור לעיתים, של מערכת הבנקאות והבירוקרטיה בקפריסין יכול בהחלט להיות מאתגר, במיוחד לאלו שאינם מכירים את הניואנסים והדרישות השונות. יש לקחת זאת בחשבון בבואכם להתחיל תהליך של פתיחת חשבון בנק בקפריסין – כאשר בהמשך גם נסביר כיצד עורך דין קפריסין יכול בהחלט לעזור בייעול וקיצור התהליך והגעה ליעד של חשבון הבנק הקפריסאי.

   

  הבנת המערכת הבנקאית בקפריסין

  לקפריסין יש מערכת בנקאית מבוססת מאוד, כאשר לאורך שנים זה היה אחד ממוקדי המשיכה המרכזיים עבור חברות זרות שבאו לקפריסין הודות לרגולציה בנקאית ועסקית גמישה ופתוחה – כולל לא מעט חברות ישראליות שלמעשה הוקמו, נרשמו ואף פעלו מקפריסין. למרות מה שלעיתים אנשים וגופים עסקיים חושבים, למרות הרגולציה הפתוחה והקלה יותר לעומת ישראל וחלק ממדינות אירופה, המגזר הבנקאי בקפריסין בהחלט מפוקח ועומד בתנאים רגולטוריים ברורים.

  על המערכת הבנקאית מפקח הבנק המרכזי הקפריסאי ועל המדינה לעמוד בתקנות בנקאיות של האיחוד האירופי. ואכן, המדינה ידועה ביציבות הבנקים בה וגם יש במדינה הרבה סניפים מקומיים של בנקים בינלאומיים גדולים ומוכרים, גם קמעונאיים וגם בנקי השקעות.

  בנוסף, למרות שהמדינה עצמה היא יחסית פשוטה במובנים רבים, דווקא המערכת הבנקאית נחשבת מודרנית ומאוד טכנולוגית, עם שירות יעיל ותחרותיות גבוהה, מה שמשרת את האינטרסים שלכם בתור לקוחות פוטנציאליים המבקשים לפתוח חשבון בנק בקפריסין. בתוך כך, הבנקים המקומיים מאפשרים ללקוחות זרים לפתוח חשבונות בנק יחסית בקלות וגם בלי מגבלות מיוחדות או מהותיות על ביצוע פעולות בנקאיות ופיננסיות שונות.

   

  צעדים לפתיחת חשבון בנק פרטי בקפריסין

  ואחרי ההקדמה הזו, הגענו לחלק המעשי עם מדריך פתיחת חשבון בנק בקפריסין, כאשר אלו הצעדים שיש לבצע ולהשלים במסגרת התהליך.

  בחירת הבנק

  יש לבצע מחקר שוק ולבחור בנק המציע מאפיינים ושירותים המתאימים לצרכים שלכם. בקפריסין מגוון רחב של בנקים, מקומיים ובינלאומיים. שימו לב לנושאים כמו סכומי מינימום להפקדה בפתיחת חשבון, קיומם של שירותי בנקאות אונליין במידה ובהיקף שאתם צריכים ומצפים, שיעורי עמלות ו/או ריביות, שירותים המוצעים בבנק, אפשרויות להעברת והפקדת כספים מחו"ל ולחו"ל וכן הלאה.

  אספקת מסמכים מזהים

  כמובן שהבנק הקפריסאי שאצלו תבקשו לפתוח חשבון יצטרך לאמת ולאשר את זהותכם. לכן יש לספק מסמכים מזהים רשמיים וקבילים, אלו כוללים בדר"כ דרכון ותעודת זהות, כאשר שימו לב שיש בנקים הדורשים גם אימות נוטריוני מתורגם של מסמכי זיהוי ישראליים.

  כמו כן, לצד מסמכי זיהוי "קלאסיים", לעיתים הבנק יבקש לקבל חשבון חשמל עדכני המציין את כתובת המגורים שלכם, בקפריסין אם עשיתם רילוקיישן ואתם גרים במדינה או בישראל (ואז תצטרכו לספק תרגום נוטריוני למסמך).

  אספקת מידע פיננסי

  כחלק מהחוקים המקומיים והאירופיים למניעת הלבנת הון, הבנק יבקש מכם נתונים פיננסיים. הנתונים כוללים פירוט לגבי נכסים, הכנסות, פרטי חשבונות בנק אחרים ו/או זרים, מצב תעסוקתי וכן הלאה. נציין מראש כי רשות המיסים הקפריסאית חולקת מידע עם רשות המיסים בישראל ובמדינות אחרות, כך שהקונספט של קפריסין כ"מקלט מס" כבר אינו ממש רלוונטי – לכן ספקו את כל הנתונים והמידע שהבנק מבקש.

  השלמת בקשת פתיחת החשבון

  כמובן שלצד כל המסמכים שצוינו לעיל, פתיחת חשבון הבנק שלכם בקפריסין כוללת גם מילוי טופס בקשה רשמי, עם הפרטים שהבנק מבקש, תאריכים, חתימות וכן הלאה.

  תהליך אישור הבקשה לפתיחת חשבון עשויה לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי בבנק ובמורכבות הבקשה שלכם והאם ידרשו מכם השלמת מסמכים ופרטים (עורך דין מלווה בקפריסין או מישראל יכול לוודא שהבקשה הוגשה במלואה).

   

  פתיחה של חשבון בנק עסקי בקפריסין

  כאמור, קפריסין מושכת אליה גם לא מעט עסקים, יזמים ותאגידים המבקשים לבצע תהליך של רישום חברה בקפריסין והקמת פעילויות עסקיות ו/או כלכליות שונות במדינה. תנאי לכך הוא פתיחת חשבון בנק מקומי עסקי קפריסאי. כך, חשבון הבנק המקומי משמש לצורך הפקדת הון מניות של העסק או החברה שנרשמים במדינה וגם משמש כמובן לביצוע עסקאות במסגרת של אותה חברה שמוקמת.

  באופן כללי, פתיחת חשבון בנק עסקי בקפריסין כוללת תהליך הדומה במהותו לתהליך לגבי חשבון פרטי, אך מן הסתם יש עוד כמה צעדים ודרישות, למשל:

  • הצגת תעודת התאגדות, תקנון ורישום המניות של החברה שהקמתם בקפריסין.
  • רישום ותעודת דירקטוריון.
  • רישום מנהל תקין המופק לתאגידים זרים – זה בתנאי שהחברה הוקמה בפרק זמן של מעל שנתיים.
  • במקרה של שותפות עסקית – יש להגיש הסכם הקמת שותפות ותעודת שותפות קפריסאית.

   

  כיצד עורך דין בקפריסין יכול לעזור לתהליך?

  לצד הבירוקרטיה הקפריסאית שעשויה לעיתים להיות מתישה וסבוכה, פתיחת חשבון בנק היא יחסית משימה פשוטה ומסודרת, אבל בתוך לקוחות זרים אתם מראש מגיעים מפוזיציה יותר מורכבת. לכן, כדי לייעל את התהליך, לזרז אותו ולמנוע טעויות שעשויות להיות יקרות בזמן ואף בכסף – במיוחד עבור מי שאינם תושבים ואזרחים ותיקים של המדינה – עורך דין המתמחה בשירותים משפטיים בחו"ל ובליווי לקוחות בקפריסין, עשוי בהחלט לעזור.

  עורך דין בקפריסין או עו"ד ישראלי הבקיא היטב בהתנהלות המשפטית, בירוקרטית ורגולטורית בקפריסין – כמו משרד הבוטיק של עו"ד בועז ראובן – יכול לסייע למכלול היבטים ואלמנטים בתהליך פתיחת חשבון בנק קפריסאי:

  • ייעוץ וליווי משפטי לגבי סוג חשבון הבנק האידיאלי
  • הכנה ומילוי של כל הניירת הנדרשת לתהליך, מאיסוף ואימות מסמכים ועד מילוי טפסים
  • שיפור וניהול התקשורת מול הבנק והרשויות הרלוונטיות
  • מתן ייעוץ משפטי מקדים לגבי היבטי מיסוי בישראל וקפריסין, אמנות מס ומניעת טעויות העשויות להיות יקרות מבחינת מיסים והתנהלות נכונה מול רשויות המס בשתי המדינות.

   

  אם אתם רוצים לפתוח חשבון בנק בקפריסין ומחפשים סיוע מקצועי ומשפטי או אתם צריכים סיוע מדויק וחכם ברישום חברה בקפריסין, פתיחת חשבון בנק ותכנון מס מדויק, פנו למשרד עו"ד בועז ראובן ונשמח לסייע.

   דילוג לתוכן