צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  ​ ​הקמת קרנות הון

  קרנות הון הן אמצעי משמעותי ואיכותי הן ליישום השקעות מורכבות ואיכותיות מחוץ לשוקי ההון הבורסאיים ולהפניית הון פנוי להשקעה לאפיקים פוטנציאליים בצורה חכמה, יעילה ומדויקת. קרנות הון למיניהן מהוות מרכיב חשוב בכלכלה המקומית והגלובלית, הן עבור משקיעים ובעלי הון פרטיים והן עבור מיזמים עסקיים חדשניים המחפשים מקורות מימון איכותיים ובעלי ערך מוסף, בעיקר בנישת ההייטק אך לא רק בה. ​הקמת קרi הון מצריכה ניסיון, ידע מקצועי והתמחות משפטית ומקצועית בתחום ספציפי זה, נסביר על כך כעת.

  משרד הבוטיק של עורך הדין בועז ראובן ליווה לאורך שנות פעילותו המקצועית מגוון תהליכי ​הקמת קרנות הון מסוגים שונים, ליווי וניהול הסכמי השקעה וגיוס משקיעים והינו בעל היכרות מעשית איכותית בתחומי המשפט התאגידי והמסחרי, דיני חוזים, מיסוי ושוק ההון.  

  התאמת התהליך לסוג קרן הון הנדרשת

  עולם קרנות ההון התפתח משמעותית בשנים האחרונות, הן מוסדית והן במישורים הפרטיים, כאשר כיום קיימים הלכה למעשה סוגים רבים ומגוונים של קרנות הון. כך למשל יש קרנות הון סיכון מוסדיות של גופים פיננסיים גדולים, קרנות הון סיכון פרטיות המתנהלות באופן פרטי ומרכזות שלל משקיעים, קרנות גידור, קרנות נדל"ן, קרנות למתן מימון ביניים לעסקים, קרנות השקעה ספציפיות וגם קרנות נאמנות פרטיות המחזיקות ומשקיעות את הכסף הפרטי של אנשים כאלו ואחרים. 

  אלמנט מרכזי ומהותי בכל תהליך של ​הקמת קרן הון הוא שהעבודה כולה, על מכלול היבטיה ומרכיביה, תעשה בהתאמה אישית מעולה ומלאה לסוג קרן ההון שנדרש להקים. זאת כי לכל סוג קרן הון מאפיינים מעשיים ומשפטיים ספציפיים ותהליכי ההקמה והרגולציה משתנים בהתאם לסוג הקרן המוקמת. 

  ליווי משפטי בתהליכי ​הקמת קרנות הון

  הקמת קרן הון, מכל סוג שהוא, היא עסקה שבהחלט יכולה להיות מורכבת ולכלול שפע של אלמנטים ומהלכים רשמיים, משפטיים וכלכליים שיש לבצע. לכן קריטי שההליך כוו יתנהל באופן מסודר ותקין, מול כל הגורמים המעורבים השונים לאורך הדרך. יש היבטים רגולטוריים, היבטי מיסוי, היבטים של הסכמים בין משקיעים למנהלי הקרן, תקנון הקרן, ניהול קשרים עם משקיעים מרחבי העולם, גישור על פערים, הסכמי השקעה וכן הלאה עם אינסוף פרטים ונושאים המצריכים טיפול מסור ומהודק. 

  שירותי עורך דין לתהליכי הקמת קרן הון

  עבודתו של עורך דין להקמת קרנות הון מקיפה ומגוונת מאוד, בהתאם לסוג הקרן ומאפיינים פרטניים שלה, כאשר כאמור התחום בהחלט עשוי להיות מורכב, דינמי וסבוך מבחינות רבות – לכן יש צורך לעבוד עם עו"ד שבאמת מתמחה בתחום מסוים זה של ​קרנות הון. כמה דוגמאות לשירותים המשפטיים והמקצועיים שעו"ד ​הקמת קרן הון מספק לצדדים הקשורים והרלוונטיים הן:

  • ליווי משפטי ורשמי של כל תהליכי הרגולציה הנדרשים במסגרת הפעולות להקמת קרן הון.
  • הכנה חוזים הקשורים לקרן ההון וליווי תהליכי החתימה על חוזים אלו.
  • ליווי וייעוץ משפטי בהקשר למהות וסוג קרן ההון בהיותה ישות משפטית ופיננסית, הן מול גורמים בישראל ובמקרה הצורך גם מול גורמים בחו"ל.
  • ייעוץ לגבי היבטי מיסוי, רישום ורגולציה על ​הקמת קרנות הון ופעילותן השוטפת.
  • ליווי, יעוץ וניהול הסכמים בין מייסדים, בעלי מניות ומשקיעים.
  • ליווי וייעוץ לגבי אפשרויות מימוש נכסי הקרן, ניהל השקעות וכדומה.
  • סיוע משפטי ומקצועי בהליכי מו"מ הקשורים לגיוסי משקיעים והון לקרנות הון. 

  לסיכום, ​הקמת קרנות הון היא פעולה הכוללת שלל פעולות נוספות והכרחיות, רגולטוריות, פיננסיות ומשפטיות וגופים אלו מתנהלים בצורה שחייבת להיות מוסדרת ועם כל הפינות סגורות, לכן אתם חייבים ליווי של עו"ד מומחה לתהליכי ​הקמת קרנות הון שיסייע לכם, ידאג להיבטים המשפטיים הקריטיים ויעזור לקרן להתרומם בצורה אופטימאלית.

   דילוג לתוכן