צור קשר

  ייעוץ משפטי אישי 24/7

  ​גיוס משקיעים

  מיזמים עסקיים חדשים ומרגשים, כאלו המביאים בשורה אמיתית עבור היזמים והן עבור קהל הצרכנים הפוטנציאלי, צריכים המון דברים כדי להצליח. מלבד רעיון טוב וישים, יזמים מעולים ובעלי יכולות וכן הלאה, במקרים רבים גם צריך משקיעים טובים ונכונים לאותו מיזם ספציפי, כאלו שגם יביאו את ההון הדרוש אך גם יספקו ערך מוסף ומצד שני יאפשרו למיזם להתנהל בדרך הנכונה לו וליזמים. לכן ​גיוס משקיעים הוא תהליך מורכב, עדין וכזה שצריך להתנהל בחכמה ועם הדגשים הנכונים, כעי הוא באמת כל כך חשוב לעתיד ולהצלחת המיזם שלכם.

  משרד עו"ד בועז ראובן הינו משרד בוטיק המתמחה, בין היתר, גם בליווי מותאם אישית של תהליכי והסכמי ​גיוס משקיעים למיזמים בתחומי ההייטק ובתחומים עסקיים נוספים, על כל המשתמע והנדרש מכך.  

  עו"ד לגיוס משקיעים – הכצעקתה? 

  במחשבה ראשונית, עורך דין כנראה אינו בעל המקצוע הראשון שחושבים עליו בהקשר לגיוס משקיע למיזמים עסקיים ולסטראטאפים, כאשר יותר חושבים על אנג'לים, מתווכים עסקיים (פיינדרים), קרנות הון סיכון, משקיעים פרטיים אחרים וכיוצא באלו. אך בעוד שאלו נדרשים כדי ממש להביא את הכסף ואת הקשרים והערך המוסף של משקיע איכותי, עורך דין המתמחה בגיוס משקיעים הוא בהחלט גורם מקצועי נדרש ואשר יכול לחסוך לכם גם כסף, גם "התעסקות" וגם למנוע סיבוכים ומורכבויות בעתיד. 

  עו"ד לגיוס משקיע לרוב יביא לשולחן ידע במיסוי, בשוק ההון, בדיני תאגידים ובהיבטי המשפט המסחרי ובדיני חוזים, שלבו זאת עם יכולות וניסיון בניהול משאים ומתנים עסקיים וקיבלתם "עסקת חבילה" משפטית ומנצחת שתשדרג בצורה מהותית וחיובית את כל תהליך גיוס המשקיעים שלכם, גם מבחינה עסקית, רשמית ופרוצדורלית וגם מבחינת הליך גיוס שבאמת משרת את האינטרסים שלכם ומגן עליהם. 

  תפקידו של עורך הדין בתהליכי גיוס משקיע

  על אף שבהחלט ישנם עורכי דין עם קשרים ענפים בעולם העסקי והיכרות עם משקיעים וגורמי הון סיכון, על פי רוב תפקידו של עו"ד לגיוס משקיעים אינו לאתר את המשקיע ולחבר בין היזמים לבינו, אלא לספק ליזמים או למשקיע ליווי משפטי מקיף, מותאם אישית ומושכל. עורך הדין מוודא שכל מרכיבי העסקה וההתקשרות תקינים, מוסדרים ומפורטים ברמה ובהיבטים הנדרשים, סוגר פינות ומסייע משפטית ועסקית למכלול ההליך של גיוס ההון למיזם או ההשקעה במיזם מבטיח. דוגמאות לתפקידים של עורך דין לתהליכי גיוס משקיעים הן:

  • סיוע בתהליכי מו"מ בין יזמים למשקיע לגבי מהות ההשקעה.
  • הסרת חסמים בדרך, לקראת גיוס חכם, יעיל ואפקטיבי לכל הצדדים.
  • סיוע בבדיקות נאותות במסגרת הליך גיוס הון או גיוס משקיעים.
  • ליווי וסיוע צמודים להליך הכנסת המשקיעים למיזם ופורמליזציה של הגדרות ההתקשרות בין המשקיעים ליזמים ולמיזם עצמו – מבחינת מעורבות, מבנה הון, הקצאת מניות, זכויות, חובות וכיוצא באלו.
  • ליווי משפטי המקדם שיתוף פעולה איכותי ואפקטיבי בין המשקיעים ליזמים, מרמת החזון והאינטרסים המשותפים ועד דקויות ספציפיות יותר. 
  • ניסוח חוזים להשקעה במיזם והסכמי השקעה, עם כל הפירוט וההגדרות הנדרשים להסכם מורכב ורגיש שכזה – זהו מרכיב קריטי של הליך ​גיוס משקיעים ושל עבודת עורך הדין המלווה ואין לוותר עליו!
  • סיוע ליזמים המגייסים להתאמת הליך ​גיוס משקיעים לשלב הגיוס ב והמיזם נמצא, כאשר יש למשל שוני בגיוס SEED לגיוס שלב שני/שלישי או למימון Mezzanine וכן הלאה. 

  לסיכום, עו"ד לגיוס משקיעים הוא בהחלט גורם מקצועי הכרחי ונדרש להליך מורכב שכזה, כזה אשר מסיע לכם במכלול היבטים, שומר על האינטרסים שלכם כיזמים ומנהלים ומאפשר את החיבור האופטימאלי בין משקיעים מתאימים ואיכותיים לבין המיזם שלכם. שירות מקצועי ומשפטי הבא לידי ביטוי במגוון דרכים חשובות ומרכזיות לעתיד העסקי והכלכלי שלכם ושל המיזם.

   דילוג לתוכן